Rekrutacja
Szkoła Podstawowa 2019/2020
Komunikat rekrutacja Szkoła Podstawowa 2019/2020
Wniosek o przyjecie do Szkoły Podstawowej.pdf
Rekrutacja
Szkoła Podstawowa 2019/2020
Komunikat rekrutacja Szkoła Podstawowa 2019/2020
Wniosek o przyjecie do Szkoły Podstawowej.pdf
I Miejsce w Eliminacjach Powiatowych
Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
13 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie po raz kolejny odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowany przez policjantów szczycieńskiej Komendy Miejskiej Policji w Szczytnie.
Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test, pokazać, że potrafią jeździć rowerem na torze przeszkód. Jedną z wielu konkurencji była także znajomość zasad udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” oceniali i czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów turnieju.
Uczennice klasy III Gimnazjum reprezentujące naszą szkołę, zdobyły I miejsce, przechodząc do wojewódzkiego etapu turnieju.
Regulamin i karta zgłoszeń do Powiatowego Konkursu Piosenki Miłosnej - 2019
DOWOŻENIE W CZASIE EGZAMINÓW UCZNIÓW KLAS III GIMNAZJUM
i VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
BUS NR 1
BUS NR 2
BUS NR 3
„Ekspert w Przedszkolu” – Wizyta w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie
Ekspert w Przedszkolu to projekt edukacyjny, który ma na celu zapraszanie dzieci i osób przejawiające odpowiednio jakieś zainteresowania czy ciekawe zawody. Tym razem odeszliśmy od wcześniej praktykowanego schematu. Osoby, które wcieliły się tego dnia w Ekspertów, chciały pokazać przedszkolakom znacznie więcej niż mogłyby to uczynić w placówce przedszkola. W środę 3 kwietnia grupa „Jeżyków” oraz „Pszczółek” na zaproszenie Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przekroczyła bramy tejże uczelni. Panowie Jarosław Struniawski oraz Wojciech Nowak na początku wycieczki pokazali dzieciom tereny sportowe. Maluchy zobaczyły studentów, przyszłych policjantów, przygotowujących się do swojej pracy w warunkach terenowych. Zajęcia sportowe w salach ćwiczeń, treningi symulujące obezwładnianie napastnika oraz zajęcia kadetów na strzelnicy zrobiły na przedszkolakach ogromne wrażenie. Na pytanie, „kim chciałyby zostać w przyszłości?”, Wszystkie dzieci jednomyślnie odpowiedziały: „policjantem/policjantką!”. Przedszkolaki zobaczyły również siłownię i ćwiczących w niej policjantów oraz basen, który jest dostępny także dla „cywilów”.
Ciekawostką dla zwiedzających okazała się także drukarnia, w której wydawanych jest wiele książek. „Jeżyki” i „Pszczółki” miały okazję zobaczyć i wysłuchać, jak one powstają. Ku zaskoczeniu gości, jeden z pracowników drukarni zrobił wszystkim zdjęcie, a po chwili je wywołał i wręczył na pamiątkę. Dla wszystkich była to niesamowita niespodzianka. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć radiowóz oraz w nim posiedzieć, co wywołało w nich ogromną radość. Okazało się, że oprócz pięknych zdjęć dzieci zostały jeszcze obdarowane świecącymi breloczkami, opaskami odblaskowymi oraz słodyczami. Wspólnie z paniami, wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki do WSPol-u.
To nie był jednak koniec atrakcji dla dzieci z Jedwabna. Ku ich wielkiej radości kolejnym punktem wycieczki były harce w Sali Zabaw „Koala”. Nadmiar swojej energii dzieci spożytkowały w basenach piłeczkowych. Pełni optymizmu, z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola.
Danuta Zdunek
„Poznajemy baśnie hinduskie”
w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
Czytamy w bibliotece szkolnej baśń pt. „Opowieść o bóstwie soboty”
ze zbioru baśni „Sekret życia”
Biblioteka szkolna celem promowania książek oraz wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych jak co roku zorganizowała 2. kwietnia spotkanie czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa: to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, autora przepięknych baśni, które towarzyszą kolejnym pokoleniom. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory co roku gospodarzem święta jest inne państwo. Polska tytuł gospodarza Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci otrzymała w roku 1980, a motto: „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski. Nasze zaproszenie przyjęła mama Jasia - ucznia z klasy Ia pani Marzena Kozłowska, która przeczytała dzieciom baśń , tym razem hinduską pt. „Opowieść o bóstwie soboty” ze zbioru baśni „Sekret życia”. Całość dopełniła prezentacja multimedialna o święcie oraz życiu i twórczości H. CH. Andersena. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania dzieci z Indiami. Dzieci poznały położenie państwa na mapie, zapoznały się z jego flagą i godłem. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o kraju, którego motto brzmi „Tylko prawda zwycięża”. Uczniowie słuchali z uwagą czytanego tekstu i bardzo chętnie podejmowali rozmowy z naszym gościem na temat treści baśni, która dodatkowo została zilustrowana slajdami z motywami hinduskimi. W celu lepszego przyswojenia treści, pani Marzena przygotowała również Mapę Myśli do baśni oraz życia i twórczości Andersena. Wszystko to zapewne ułatwi chętnym dzieciom wykonanie w domu pracy plastycznej będącej podsumowaniem spotkania oraz sprawniej pokolorują malowanki relaksacyjne z wzorami indyjskimi, które każdy otrzymał na pamiątkę spotkania. Na zakończenie, w myśl jednej z indyjskich legend, która opowiada, że świat został stworzony przez tańczącego Śiwę, uczniowie obejrzeli klasyczny taniec indyjski, który jeszcze bardziej przybliżył dzieciom kulturę tego niezwykłego kraju.
KONKURS WIEDZY „HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM”
jako podsumowanie Maratonu Czytania
z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena
W dniu 4. kwietnia 2019r. w bibliotece szkolnej został przeprowadzony konkurs wiedzy „HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM”. Stanowił podsumowanie Maratonu Czytania, który odbył się 25 marca 2019r. z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Główne cele konkursu to popularyzacja twórczości J. R. R. Tolkiena, sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V – VI. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Trwał 45 minut. Został przygotowany w formie testu pisemnego. Zawierał 25 pytań zamkniętych dotyczących znajomości książki J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, za które można było otrzymać maksymalnie 25 punktów (za każdą poprawną odpowiedź przyznano 1 punkt). Po podliczeniu głosów komisja w składzie: Dorota Jankiewicz, Grażyna Szczepanek oraz Wanda Bojarska zdecydowała o dogrywce dla dwóch uczniów: Jakuba D. oraz Antoniego M., którzy otrzymali jednakową liczbę punktów 21/25, po czym wyłoniła trójkę laureatów z największą liczbą punktów: I miejsce Jakub D., II miejsce Antoni M., III miejsce Lidia P. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe: „Bitwy w świecie Tolkiena” David Day, „Atlas Tolkienowski” David Day, „Dzieci Húrina” J.R.R. Tolkiena. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono zakładki do książek.
Jajomalowacz
W dniach 2 i 3 kwietnia w klasach I- III odbyły się warsztaty oparte na klockach lego. Uczniowie w parach konstruowali maszynę z klocków, z silniczkiem- „Jajomalowacza”. Gdy urządzenie było gotowe uczniowie malowali jajka na Wielkanoc.
Opracowała Z. Lidacka
MARATON CZYTANIA HOBBITA
w bibliotece szkolnej
z okazji
Światowego Dnia Czytania Tolkiena
Światowy Dzień Czytania Tolkiena, obchodzony od 2003r. corocznie 25 marca, stał się inspiracją do zorganizowania w bibliotece szkolnej maratonu czytania Hobbita. Święto zostało ustanowione z inicjatywy członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Socjety). W związku z tym, że książka Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” to lektura obowiązkowa w klasie VI, do wspólnego czytania zaprosiłyśmy uczniów klas: Va, Vb, Vc, VIa i VIb. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z klasy IIIa, także gotowi poznać przygody hobbita. Chętni uczniowie z wymienionych klas otrzymali wcześniej wybrane fragmenty książki by w domu nauczyć się czytać ze zwróceniem uwagi na płynność, dykcję, tempo i interpretację. Do czytanych fragmentów zostały przygotowane prezentacje multimedialne zawierające slajdy ilustrujące czytane fragmenty oraz zawierające informacje o autorze i święcie. Mimo że maraton trwał 90 minut, uczniowie z zainteresowaniem słuchali pięknego czytania w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek oraz aktywnie uczestniczyli w akcji rozwiązując zagadki Bilba i Golluma, które zostały urozmaicone slajdami obrazującymi treść zagadek. Ponadto odpowiadali na pytania, które przygotowali czytający uczniowie do swoich fragmentów. Dla tych, którym udało się odgadnąć zagadki i odpowiedzieć poprawnie na pytanie zostały przygotowane mininagrody w postaci długopisów i zakładek do książek. Na zakończenie został wyświetlony teledysk do piosenki Eda Sheerana I See Fire. Dzięki takiemu poznaniu przygód hobbita, łatwiej było uczniom zagłębić się w treść powieści. Na pewno chętniej i z większym zaangażowaniem włączą się do omawiania lektury na lekcjach języka polskiego zaś ochotnicy będą mogli wziąć udział w konkursie podsumowującym akcję, którego realizację planuje się w najbliższym czasie w bibliotece szkolnej.
Powered by aSc EduPage