• Jasełka w klasie 3a

• 19 grudnia 2023 r. w pięknie udekorowanej sali zebrali się: Pani Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie klasy 3 a przy akompaniamencie Tomka Banula.
          • Szlachetna Paczka

W dniu 16.12.2023r. odbył się tzw. Weekend Cudów. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu przekazali paczkę Wolontariuszom Szlachetnej Paczki. Przekazanie miało miejsce w Szkole Podstawowej Nr 2 w Szczytnie. Odbyło się na uroczystej gali, w której uczestniczyli wolontariusze, darczyńcy, a także władze miasta, starosta i burmistrz. W świątecznej atmosferze, przy pięknej muzyce i śpiewie, miałyśmy przyjemność przekazać paczkę przygotowaną przez wolontariuszy Zespołu Szkół w Jedwabnie.

Paczka, w postaci sześciu wielkich opakowań, trafiła do potrzebującej rodziny, za sprawą całej społeczności szkolnej, ale nie tylko. Byli też darczyńcy spoza naszej gminy. Wszystkim osobom, które dołączyły swoją „cegiełkę”, aby po raz szósty przygotować Szlachetną Paczkę, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i wszystkim, którzy przysłużyli się przygotowaniu Szlachetnej Paczki. Wszyscy Państwo włożyliście ogrom pracy, aby po raz kolejny wesprzeć ludzi, którzy właśnie teraz tego potrzebowali. Być może ta paczka będzie dla nich światełkiem w tunelu na lepsze jutro, czego im serdecznie życzymy.

Aby zebrać fundusze na Szlachetną Paczkę, wspólnie z wolontariuszami przygotowaliśmy ozdoby świąteczne, które następnie zostały sprzedane na Jarmarku organizowanym przez GOK w Jedwabnie. Następnie odbył się kiermasz ozdób świątecznych oraz słodkości w szkole. W sumie udało się nam zebrać kwotę 2758zł. Za te pieniądze zostały zakupione kołdry, poduszki, pościel, ręczniki. Ponadto zakupiono karty podarunkowe na artykuły spożywcze i chemiczne oraz odzież. Wśród zaspokojonych potrzeb znalazły się też prezenty świąteczne. Rodzina otrzymała też artykuły żywnościowe oraz środki czyszczące, przekazane bezpośrednio od Państwa. Po raz kolejny pokazaliśmy jak wielkie są nasze serca. Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy!

• Betlejemskie Światełko Pokoju w naszej szkole

• „Czyńmy Pokój” to hasło z przesłaniem tegorocznej edycji Światełka Betlejemskiego. Światło niesie radość, braterstwo i pokój. W tym roku to okazja do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój – w końcu to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której odnajdujemy równowagę ze sobą i innymi ludźmi.

W dniu 20 grudnia br. harcerze z Hufca Mazurskiego w Szczytnie przekazali na ręce pana dyrektora Mariusza Dobrzyńskiego Światełko Betlejemskie dla całej społeczności szkolnej dzieląc się tegorocznym przesłaniem.

• Kryptonim Prezent

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowana została akcja „Kryptonim Prezent”. Celem tej akcji była zbiórka słodyczy dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. W dniu szóstego grudnia uczniowie dostarczyli słodkości do pedagoga i psychologa szkolnego. Wszystkie słodkości zostały przekazane „Agentowi Świętego Mikołaja”, czyli wolontariuszowi Szlachetnej Paczki. Dziękujemy serdecznie uczniom i ich rodzicom, za przekazanie słodyczy. Mamy nadzieję, że dzięki tak niewielkiemu gestowi, święta staną się szczęśliwsze i radośniejsze również dla dzieci w domach dziecka i rodzinach zastępczych.

• Dzień Wolontariusza

• W dniu 5 grudnia obchodzony jest Dzień Wolontariusza. Jednak w związku z kiermaszem słodkości, który odbył się właśnie tego dnia, nie mogliśmy docenić pracy naszych wolontariuszy. Dlatego dwa dni później, wolontariusze z naszej szkoły spotkali się z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie usłyszeli słowa podziękowania za ich bezinteresowną pracę. A przy okazji zjedli gofry oraz mogli poczęstować się symbolicznym cukierkiem.

Uczniowie w ramach pracy wolontariatu włączają się w wiele akcji. Niosą bezinteresowną pomoc zarówno ludziom, jak i zwierzętom. W tym roku zbierali kasztany dla Marcelinki, przynosili karmę dla zwierząt w schronisku, postawili znicze na opuszczonych grobach, cały czas trwa akcja Szlachetna Paczka, w ramach której podejmują wiele działań, przynieśli słodycze dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni! Jesteśmy też wdzięczni rodzicom, że wychowują tak wspaniałą młodzież, która nie jest obojętna na potrzeby innych ludzi.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• III MIKOŁAJKOWA LOTERIA  KSIĄŻKOWO – FANTOWA    6 XII 2023 r.
            • III MIKOŁAJKOWA LOTERIA KSIĄŻKOWO – FANTOWA 6 XII 2023 r.

• Biblioteka szkolna już po raz trzeci zorganizowała i przeprowadziła MIKOŁAJKOWĄ LOTERIĘ KSIĄŻKOWO – FANTOWĄ. Loteria odbyła się 6 grudnia. Akcję poprzedziła zbiórka książek, maskotek oraz innych fantów. Ofiarowane rzeczy miały być nowe lub używane, ale czyste i w dobrym stanie. Dzieci wspólnie z rodzicami wybierały książki, których już nie czytały i maskotki, z których „wyrosły”. W dniu loterii można było kupić los o wartości 2 zł, 5 zł lub 10 zł. Każdy los wygrywał.