Mimo ślizgawicy w dniu 20 grudnia do Zespołu Szkół w Jedwabnie
dotarli harcerze przynosząc nam Betlejemskie Światełko Pokoju.
Bardzo dziękujemy.
Przekazania światełka miało miejsce w przedszkolu.
Mimo ślizgawicy w dniu 20 grudnia do Zespołu Szkół w Jedwabnie
dotarli harcerze przynosząc nam Betlejemskie Światełko Pokoju.
Bardzo dziękujemy.
Przekazania światełka miało miejsce w przedszkolu.
Nowa galeria Szkolne kolędowanie została dodana do albumu fotograficznego
Szkolne kolędowanie
W imieniu Całej Społeczności Szkolnej dziękujemy
Wszystkim za przekazanie „Talenciaków”
w ramach Akcji Lidla „Szkoły Pełne Talentów”.
Nasz szkoła zebrała 1125 Talenciaków,
za które otrzymaliśmy już nagrody
tj. gry planszowe i zestawy plastyczne.
DZIĘKUJEMY!
W Zespole Szkół w Jedwabnie odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe w czasie których dzieci wraz z rodzicami wykonali, pod okiem opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu, świąteczne stroiki, bombki i karty. Podczas warsztatów powstało wiele przepięknych ozdób, ale przede wszystkim uczniowie i ich rodzice mogli spędzić wspólnie przedświąteczny czas. Nastrój życzliwości i bezinteresownej pomocy udzielił się wszystkim, kiedy przy dźwięku kolęd, spod rąk uczestników wychodziły stroiki, bombki inne ozdoby. Wielu z nas chętnie zabrałoby jakiś drobiazg dla siebie, ale pamiętaliśmy o celu jaki nam przyświecał – zbiórka dla potrzebujących w ramach Akcji Szlachetna Paczka.
Ozdoby zostały następnie sprzedane na kiermaszu szkolnym oraz jarmarku organizowanym przez GOK w Jedwabnie, a dochód z ich sprzedaży zasilił zbiórkę na Szlachetną Paczkę.
Opiekunowie Wolontariatu
Co roku piątego grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących.
Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej.
W naszej szkole działa 31 wolontariuszy. Angażują się w różnego rodzaju akcje: zbiórki karmy dla zwierząt z Przytuliska, akcję postawienia zniczy na opuszczonych grobach oraz ich porządkowania, zbiórki dla osób potrzebujących wsparcia np. Szlachetna Paczka, roznoszą kartki świąteczne dla samotnych seniorów z naszej gminy, przypinają własnoręcznie wykonane kotyliony w Dniu Odzyskania Niepodległości itp.
Aby docenić ich pracę, w dniu ich święta – 5-tego grudnia, szkoła zorganizowała spotkanie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki ze Szczytna p. Malwiną Prusińską i p. Adamem Kamińskim. Liderzy Szlachetnej Paczki opowiedzieli o swojej pracy, która jest jednocześnie ich pasją. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści wolontariuszy. Na koniec spotkania został wyświetlony film pt. „Cyrk motyli”, który jeszcze bardziej zmotywował wolontariuszy do bezinteresownej pracy.
Drodzy Wolontariusze!
w dniu Waszego Święta chcielibyśmy Wam życzyć zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest piękniejszy! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat lepszym!!
Opiekunowie Wolontariatu
Nowa galeria Mikołajki w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego
Mikołajki w naszej szkole - organizator Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas
To największa na świecie, prowadzona w ponad 60 krajach świata, międzynarodowa kampania społeczna skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.
Celem kampanii jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na społeczny problem przemocy w rodzinie, podniesienie świadomości na temat tego zjawiska, a także profilaktyka jej przeciwdziałania i pomoc osobom uwikłanym w mechanizmy przemocy domowej.
Nasza Szkoła w tym roku po raz pierwszy włączyła się w kampanię, za sprawą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnie. GKRPA zorganizowała „otwarte drzwi” w naszej gminie, polegające na pełnieniu dyżurów przez prawnika, pedagoga i terapeutę w GOPS w Jedwabnie. Pedagog i psycholog szkolny przeprowadzili zajęcia z uczniami klas VIII, VII i VI na temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Na znak sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy wobec nich, wolontariusze rozdali uczniom i nauczycielom biała wstążkę. Noszenie białej wstążki było osobistą deklaracją, że nigdy nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy.
DUŻĄ ROLĘ W PRZERWANIU
PRZEMOCY MAJĄ ŚWIADKOWIE.
KAŻDY Z NAS MOŻE COŚ ZROBIĆ
W PRZEZWYCIĘŻANIU PRZEMOCY.
NIE MOŻNA BYĆ OBOJĘTNYM!
Chcemy Państwa poinformować, iż wspólnymi siłami udało się nam zapewnić wszystkie podstawowe potrzeby oraz część potrzeb drugorzędnych Pani Barbary, dla której w tym roku przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę. Seniorce zakupiono szafę, stolik RTV, kołdrę, poduszkę, ręczniki, pościel a także bony podarunkowe na obuwie i odzież. Ponadto, dzięki Państwa wsparciu, Pani Barbara otrzymała spory zapas żywności oraz środków chemicznych. Aby zebrać odpowiednią sumę pieniędzy na potrzeby Pani Barbary, zorganizowano kiermasz słodkości i ozdób świątecznych w szkole. Wzięliśmy też udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez GOK. Razem zebrano kwotę 2007zł.
Wszystkim rodzicom, uczniom i osobom wspierającym Akcję Szlachetna Paczka składamy serdeczne podziękowania.
Opiekunowie Wolontariatu
W dniu 8 grudnia 2022r. dzieci z klas IIIa i IIIb pojechały do Mazurolandii – Wioski Świętego Mikołaja w miejscowości Parcz. Mazurolandia co roku gości Świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami zaprasza do siebie wszystkie dzieci. Jest to niepowtarzalna okazja spotkania z ulubionym przez dzieci świętym, ponieważ zwykle jest on bardzo zajęty rozwożeniem prezentów po całym świecie, ale dla nas Mikołaj zrobił wyjątek i chwilę odpoczął właśnie w Mazurolandii.
Jednak nie od razu po przyjeździe Mikołaj spotkał się z nami.
Szanowni Rodzice, Drogie Uczennice,
Miło nam poinformować, że w naszej szkole w damskich toaletach zawisły różowe skrzyneczki wypełnione środkami higienicznymi, dostępnymi nieodpłatnie dla każdej uczennicy. We wszystkich toaletach damskich w części szkoły dla klas 4-8 oraz przy hali sportowej różowe skrzyneczki czekać będą na osoby potrzebujące skorzystać z podpasek, tamponów, wkładki higieniczne.
Różowe skrzyneczki oraz ich wyposażenie zakupione zostały ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców.
Skrzyneczki będą sukcesywnie uzupełnianie środkami higienicznymi, jednakże, jeśli ktoś będzie chciał się nimi podzielić, zachęcamy do samodzielnego ich wkładania.
„Różowa skrzyneczka” to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji
w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania
w szkole. Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych
i zdrowych rozwiązań́ na czas miesiączki.
Klasy 4-8
I Miejsce
Damian Zielonka
III Miejsce
Julia Pawelczyk
Wyróżnienie
Amelia Pac
Hubert Pawelczyk
Klasy 1-3
I Miejsce
Zuzanna Pichała
Wyróżnienie
Barbara Zakrzewska
Dominika Zalewska
Leon Bednarczyk
Maja Głowacka
Blanka Barańska
Izabela Leśniewska
30 listopada br. w gmachu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w ramach konkursów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, „Szkoła Przyjazna Środowisku” oraz „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w swoim wystąpieniu odniósł się do wysiłków, jakie szkoły i placówki podjęły, aby otrzymać certyfikaty. Zwrócił uwagę na konieczność dalszej mobilizacji uczniów i wychowanków| do działań mających na celu wypełnienie zadań konkursowych w obszarze bezpieczeństwa, ekologii oraz wartości patriotycznych.
W poprzednim roku szkolnym do konkursu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” zgłosiło się
89 przedszkoli, szkół, zespołów szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Na wniosek Kapituły Konkursowej Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał tytuł „Szkoły Wiernej Dziedzictwu” Szkole Podstawowej w Jedwabnie. Certyfikat i podziękowania na ręce pana dyrektora, Mariusza Dobrzyńskiego, złożył Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski.
Celem przedsięwzięcia, jakim jest konkurs „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, było wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które pomagają zrozumieć i przyjąć za swoją koncepcję szkoły promującej postawy patriotyczne. Kształcenie i wychowanie służy bowiem rozwijaniu u dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata. Koordynatorem tego projektu była pani Marzena Skulimowska-Kamola, ale to praca całej społeczności szkolnej sprawiła, iż Szkoła Podstawowa w Jedwabnie uzyskała tytuł „Szkoły Wiernej Dziedzictwu”. Otrzymane wyróżnienie świadczy o tym, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż niezbędna jest troska o prawidłowy rozwój intelektualny i moralny młodego pokolenia, o jego właściwą postawę, którą cechować powinien patriotyzm i umiłowanie ojczyzny, szacunek dla symboli i barw narodowych, tradycji i zwyczajów.
Nowa galeria Magiczne Andrzejki została dodana do albumu fotograficznego
Magiczne Andrzejki - eksperymenty
Powered by aSc EduPage