• Zarządzenie Nr 26/2022

Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie
              z dnia 29.09.2022 r.
              w sprawie dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
              w roku szkolnym 2022/2023

• Poradnia PSychologiczno-Pedagogiczna w Szczytnie serdecznie zaprasza
              uczniów klas V i VI
              Szkół Podstawowych do udziału
              w zajęciach rozwijających
              kompetencje emocjonalno-społeczne

15-ego września już po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, twórczości, odwagi i zabawy. Inicjatorem tegorocznych obchodów była świetlica szkolna ,,Stonoga”. W tym dniu panowała w naszej szkole iście kropkowa atmosfera. Uczniowie przyozdobili okna swoich klas wielobarwnymi kropkami. Stroje nauczycieli oraz dzieci zwłaszcza tych z młodszych klas obfitowały w kropeczki. Bluzeczki w kropeczki prezentowały nawet pani wicedyrektor i nasza pani sekretarka .

Na lekcji plastyki prowadzonej przez panią Barbarę Gnozę – Wawrzynkiewicz inspiracją była oczywiście kropka. Uczniowie klasy 5 b na starannie wyciętych okręgach odbijali swoje dłonie tworząc w ten sposób wielobarwną stonogę. Tworzyli również w parach prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Do stworzenia dzieł wykorzystali m. in. folię bąbelkową, która pomalowana farbą, a następnie odbita na papierze, tworzy ciekawe wzory przypominające plaster miodu, a także własne odciski palców, którymi wyczarowali latające pszczółki. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstały kreatywne i niepowtarzalne prace. Na koniec wszyscy uczniowie obejrzeli film „The Dot”.

Na lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez panią Małgosię Kaczyńską oraz Annę Szczepkowską uczniowie klas IV-VIII słuchali i czytali tekst autorstwa P.H. Reynoldsa The Dot: a wonderful story about creativity. Uczniowie młodszych klas poznali słownictwo związane ze sztuką i kreatywnością oraz piosenkę The Dot Song, podczas śpiewania i słuchania której powtarzali gesty. Starsze dzieci ćwiczyły redagowanie wypowiedzi pisemnej.

W ciekawych i kreatywnych zajęciach ,,z kropką” uczestniczyli także wychowankowie świetlicy szkolnej ,,Stonoga” oraz grupy przedszkolne.

A oto fotorelacja:

• LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

•         Dnia 20 września 2022r. w ramach współpracy Wojskowego Koła Łowieckiego nr 105 ,,Łoś” w Olsztynie z Gminą Jedwabno oraz ZS w Jedwabnie , klasa IIIa została zaproszona na niecodzienne zajęcia w terenie.  Po raz pierwszy dzieci miały okazję uczestniczyć w wypuszczaniu kuropatw do łowisk.
          • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Towarzyszyło jej hasło WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ. Pod opieką nauczycieli, ksędza proboszcza, pracowników Nadleśnictwa Jedwabno, Nadleśnictwa Szczytno i pracowników Urzędu Gminy uczniowie sprzątali park i stadion w Jedwabnie, drogę na cmentarz i teren w pobliżu kościoła, polne drogi do Szuci i Lipnik, ścieżkę rowerową do Dłużka oraz wyznaczony przez leśniczego teren leśnictwa Narty. Przedszkolaki zajęły się terenem wokół szkoły. Podczas sprzątania napotykaliśmy miejsca, gdzie śmieci jest bardzo dużo. Komuś nie chce się dostosować do obowiązujących zasad zbierania odpadów. Przykro, że te śmieci sprzątają potem dzieciaki.

Każda grupa miała możliwość wysłuchania krótkiej pogadanki o ochronie środowiska i konieczności zbierania i segregowania odpadów. Edukacją uczestników zajął się p. Łukasz Ruść z Nadleśnictwa Jedwabno oraz p. Janusz Michalak z Nadleśnictwa Szczytno.

Pogoda potraktowała nas łagodnie. Wiał dość chłodny wiatr, ale na szczęście słońce świeciło i  ogrzewało nas. Dobrze, że nie padało. Mogliśmy spokojnie upiec i zjeść zakupione przez organizatorów kiełbaski. Przygotowaniem akcji w naszej szkole zajęły się panie Maria Orzechowska, Justyna Dęby i Bogumiła Mil.

Bogumiła Mil

• UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS VII – VIII W XI ODSŁONIE AKCJI NARODOWE CZYTANIE.  2 września 2022 rok.
            • UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS VII – VIII W XI ODSŁONIE AKCJI NARODOWE CZYTANIE. 2 września 2022 rok.

• Dzięki bardzo dobrze układającej się współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Jedwabnie, starsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w XI odsłonie NARODOWEGO CZYTANIA pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Nasza szkoła brała udział w tego typu przedsięwzięciu po raz trzeci. W spotkaniu wzięły udział klasy VII – VIII. Oprócz uczniów naszej szkoły, w wydarzeniu uczestniczyli również pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie.

Uczniowie wysłuchali utworu Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”, uważanego za symboliczny początek romantyzmu. Spotkanie było tym bardziej ważne dla naszych uczniów, gdyż „Ballady i romanse”, to lektura w klasach VII – VIII.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Paniom z GBP.  Nauczycielka Bibliotekarka – Wanda Bojarska.