Aktualności
FERIE ZIMOWE HALA SPORTOWA W JEDWABNIE - pierwszy tydzień ferii
Konkurs recytatorski w przedszkolu w Jedwabnie „Juliana Tuwima znamy i kochamy”.
Konkurs recytatorski w przedszkolu w Jedwabnie
„Juliana Tuwima znamy i kochamy”.
Rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Jedwabnie realizowany jest w oparciu o twórczość wielkiego polskiego poety Juliana Tuwima. Dlatego w Przedszkolu nie mogło także zabraknąć działań, których tematyką są wiersze wspomnianego autora. 9 grudnia 2016 r. wszystkie grupy przedszkolaków (Krasnoludki, Smerfy i Motylki) zebrały się w sali Misiów, gdyż tu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Juliana Tuwima znamy i kochamy”.
Uroczystość rozpoczęła i poprowadziła pani M. Kuśmierczyk, serdecznie wszystkich witając i przedstawiając uczestników konkursu oraz szanowne jury, w którym zasiadły dwie panie bibliotekarki z Gminnej i Szkolnej Biblioteki ( D. Orzołek i W. Bojarska) oraz mama jednego z dzieci, pani K. Pac. Uczestnicy wspaniale zaprezentowali wiersze. W wykonaniu dzieci można było usłyszeć, np. „Idzie Grześ przez wieś”, „Okulary”, „Pani Słowikowa”, „Dyzio Marzyciel” i in. Wszystkie występy nagrodzone były gromkimi brawami.
I w tym właśnie momencie nadeszła ta chwila, kiedy jury konkursu miało ogłosić wyniki. Przewodnicząca komisji – pani D. Orzołek oznajmiła, że jury było zachwycone wszystkimi występami. Wspomniała również, że dzięki tym wszystkim wierszom komisja mogła przenieść się w świat swojego dzieciństwa. Z niecierpliwością wszyscy czekali jednak na wyniki konkursu. I nareszcie! Komisja zdecydowała. Że:
I miejsce zajęła Nikola Rydzewska recytując wiersz „Zosia Samosia”, z grupy Smerfów.
II miejsce – Olaf Stulgis z wierszem „Dwa Michały” - grupa Smerfy.
III miejsce – Roksana Wichowska z wierszem „Bambo” – grupa Misie.
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Jedwabnie.
To był bardzo miło spędzony czas. Na pewno będziemy mogli przeżywać takie emocje jeszcze wiele razy.
Zredagowała: Danuta Zdunek
CZYTAMY 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE” GŁOŚNE CZYTANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
„CZYTAMY 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE”
GŁOŚNE CZYTANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Celem zajęć jest rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie umiejętności czytania.
Spotkania polegają na codziennym głośnym czytaniu książek w bibliotece szkolnej. Czytają nauczyciele bibliotekarze i dobrze czytający uczniowie.
Zajęcia są zgodne z hasłem Kampanii Społecznej: „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, która rozpoczęła się 1 czerwca 2001r. Jej hasło brzmi: „Czytaj dziecku 20minut dziennie. Codziennie.”
Codzienne głośne czytanie przez dorosłego, a w przypadku naszych zajęć, również przez dobrze czytających uczniów, jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.
Zajęcia, poprzez głośne czytanie tekstów przez uczniów, przygotowują również do corocznego konkursu pięknego czytania, którego głównymi kryteriami oceny są: wyrazistość, płynność i bezbłędność czytania oraz intonacja i rozumienie tekstu.
Wigilie w Przedszkolu w Jedwabnie.
Wigilie w Przedszkolu w Jedwabnie.
Wizyta świętego Mikołaja w Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W Przedszkolu w Jedwabnie bowiem corocznie organizowana jest uroczysta Wigilia, która jest już tradycją. Dzieci przygotowują się do niej starannie. Uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Każda grupa kilka tygodni przed wyczekiwanym dniem pod okiem swoich pań ćwiczy różnego rodzaju wystąpienia artystyczne. Chce się nimi pochwalić przed swoimi rodzicami.
Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do Przedszkola. Tym razem odwiedził On dzieci 21 grudnia (w grupie Krasnoludków i Misiów) oraz 22 grudnia (w grupach: Motylków i Smerfów). Przedszkolaki zaprezentowały swoje możliwości artystyczne, które tak starannie przygotowywały. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Wszyscy złożyli sobie serdeczne życzenia, życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po części artystycznej zebrani zasiedli do stołów, które były nakryte słodkimi przysmakami.
Celem takiej uroczystości jest integracja rodziców i dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju oraz wspólne kolędowanie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, są wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą wspaniałego Gościa.
Zredagowała: Danuta Zdunek
Wigilia w autobusie
W dniu 22.12.2016r. uczniowie z klasy IB, Va, Vb oraz uczennice klas II i III SP pod opieką psychologa szkolnego i nauczycielki religii, przygotowali przedstawienie pt.”Wigilia w autobusie”. W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się prezentacja. Głównym celem przedstawienia było ukazanie, że ludzie bywają dla siebie niemili, wrogo nastawieni, zdystansowani. Jednak atmosfera Świąt i niespodziewany splot wydarzeń, sprawiają, iż zmienia się ich nastawienie do siebie. Jednoczą się i wspólnie w autobusie, wśród przypadkowych osób, spędzają Wigilię. Przedstawienie kończy się przesłanką ”Abyśmy byli dla siebie dobrzy”. W trakcie przedstawienia dziewczynki z klas II i III SP oraz Gimnazjum śpiewały kolędy, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło występ.
Opracowała: Anna Sojak
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
19 XII 2016r. – „MISTRZ INTERPRETACJI PROZY SIENKIEWICZA” II KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III GIMNAZJUM W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
19 XII 2016r. – „MISTRZ INTERPRETACJI PROZY SIENKIEWICZA”
II KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
DLA KLAS I-III GIMNAZJUM
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Konkurs został zorganizowany w związku z realizacją hasła: „Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza”.
Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań książkami Henryka Sienkiewicza oraz kształcenie umiejętności wzorcowego czytania i rozumienia tekstów literackich.
Konkurs poprzedzono eliminacjami klasowymi - poloniści klas gimnazjalnych wytypowali po dwoje uczestników z każdej klasy.
Przebieg konkursu miał formę trzyetapową:
I etap – wyłonienie najlepiej czytających uczniów
II etap – wyłonienie trójki laureatów
III etap – finał konkursu, rozstrzygnięcie o miejscu I, II i III
Należało przeczytać fragmenty książek Henryka Sienkiewicza, które zostały wybrane przez organizatorów. Wcześniej każdy uczestnik wylosował numer książki, z której miał czytać fragment zaznaczony przez organizatorów.
W III etapie doszedł wariant rozumienia tekstu – uczestnicy dodatkowo odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego fragmentu.
Punktowane były składniki wzorcowego czytania:
- wyrazistość czytania (0 – 6 p.)
- płynność (0 – 6 p.)
- bezbłędność (0 – 6 p.)
- intonacja (0 – 6 p.)
- rozumienie tekstu (0 – 6 p.) – etap III
Komisja w składzie: Pani Sylwia Kowalczyk (przedstawicielka Rady Rodziców), Pani Elżbieta Pałasz (pielęgniarka szkolna), Pani Anna Sojak (psycholog szkolny), po podliczeniu głosów przyznała następujące miejsca:
I miejsce: Agnieszka Bogucka (IIB)
II miejsce: Dominika Lisicka (IIB)
III miejsce: Julia Dunajska (IIA)
Wyróżnienie: Wiktoria Dobrzyńska (IIIA)
Laureaci otrzymali nagrody książkowe (powieści H. Sienkiewicza i biografie autora) oraz dyplomy.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody i dyplomy.
Nauczyciele bibliotekarze: Wanda Bojarska i Grażyna Szczepanek
Konkurs „Na najciekawsze zdjęcie z wakacji”
Konkurs „Na najciekawsze zdjęcie z wakacji”
W dniu 06.12.2016r. wręczone zostały dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie na „Najciekawsze zdjęcie z wakacji”. Nagrody wręczyła Pani Jolanta Pełka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Anita Pieńkosz Zastępca Przewodniczącego. Fundatorem nagród w konkursie była właśnie Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół w Jedwabnie, za co serdecznie dziękuję. W ten zimny mikołajkowy dzień, mogliśmy wrócić wspomnieniami do wakacji.
Uczniowie wyróżnieni w konkursie to:
- Antoni Michalak
- Mikołaj Barański
- Małgorzata Michalak
- Weronika Szpilska
- Malwina Jankowska
Opracowała Anna Sojak
- Antoni Michalak
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
NOWA WERSJA PLANU LEKCJI KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ OD 19.12.2016r.
Mikołajki w przedszkolu.
Mikołajki.
Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tego dnia aura nie mogła zmylić Świętego Mikołaja. Biały puch, który otulał drzewa i wszystko dookoła, sprzyjał wizycie bardzo oczekiwanego Gościa. Pojawił się On na uroczystości 6 grudnia 2016 r. Jednak tym razem spotkanie z Mikołajem nie odbyło się w budynku Przedszkola lecz na hali sportowej w Jedwabnie. Mikołajki te były nietypowe, ponieważ odbywały się na sportowo. Odbyło się szereg konkurencji między grupami przedszkolnymi: Krasnoludkami, Misiami, Smerfami i Motylkami, które prowadzone były przez nauczyciela wychowania fizycznego z Zespołu Szkół pana Marcina Zapadkę. W czasie rywalizacji sportowej dzieci dały z siebie wszystko. Cała Mikołajkowa impreza zorganizowana została przez Caritas - instytucję charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Jej realizatorką była pani katechetka Dorota Lemańska.
Mikołaj cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Po konkurencjach sportowych podczas spotkania z niezwykłym gościem, przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Obecni na uroczystości goście, z zachwytem obserwowali występy przedszkolaków. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami, a przedstawiciele Caritas wręczyli wszystkim grupom pamiątkowe dyplomy.
Opracowała: Danuta Zdunek
"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”30 listopada 2016 r. w Przedszkolu w Jedwabnie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
Opracowała: Danuta Zdunek
Dzień Pluszowego Misia.
Dzień Pluszowego Misia.
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Dlatego w naszym przedszkolu właśnie tego dnia również nie mogło zabraknąć celebrowania święta misia.
Miś od zawsze jest przyjacielem dzieci. Czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z tej okazji również przedszkolaki z Przedszkola w Jedwabnie (Krasnoludki, Misie, Smerfy i Motylki) bardzo gorąco włączyły się w zorganizowanie uroczystości. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat. To nie tylko pluszowa Przytulanka. To "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko, co wiąże się z misiem.
Rozpoczęła się zabawa. Najpierw dzieci zatańczyły z misiami do piosenki o misiu. Później były zabawy przeplatane śpiewem i tańcem. Wspólna zabawa przy muzyce dobiegła końca, ale wydaje mi się, że to nie koniec przygód pluszowego misia, bo przecież każdy dzień w przedszkolu rozpoczyna się i kończy na przytulance z misiem…W swoich salach dzieci kolorowały lub rysowały misie, a także ozdabiały je kolorową bibułą.
Opracowała: Danuta Zdunek
21.11.2016r. Dzień Praw Dziecka w klasach I-III SP.
21.11.2016r. Dzień Praw Dziecka w klasach I-III SP.
21 XI 2016r. obchodzony był w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. W każdej klasie nauczania zintegrowanego odbyły się zajęcia poświęcone temu tematowi. Całość uzupełniło wspólne spotkanie zorganizowane przez p. Wiolettę Rajkowską klas Ia, IIb, IIIb i IIIc, podczas którego mama uczennicy kl. IIIb p. Halina Złotkowska przeczytała dzieciom fragmenty książki Joanny Olech ,,Mam prawo i nie zawaham się go użyć!". Następnie dzieci wysłuchały listu Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka na Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Całe spotkanie zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem, Piosenki o Prawach Dziecka.
Opracowała Joanna Siurnicka
Działania podjęte na terenie Zespołu Szkół w Jedwabnie w dn. 14 – 25 listopada związane z III Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka przypadającym na 20. 11. 2016r.
Działania podjęte na terenie Zespołu Szkół w Jedwabnie w dn. 14 – 25 listopada
związane z III Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka
przypadającym na 20. 11. 2016r.Kiedy?
Co się działo?
Kto realizował?
Dla kogo?
14 – 18 XI 2016r
- Poinformowanie uczniów o obchodach III Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – przypadającego na dzień 20 listopada 2016r.
- Lekcje wychowawcze „Razem dla praw dziecka”
- Pogadanki nt. praw dziecka oraz życia i twórczości J. Korczaka ze zwróceniem uwagi na ogromne zaangażowanie w walce o prawa dziecka.
- Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne o tematyce nawiązującej do Dnia Praw Dziecka
Wychowawcy klas SP i Gim
W. Bojarska
G. Szczepanek
Wych. klas
I-III SP
i przedszkola
Uczniowie
SP i Gim
oraz przedszkolaki
14 – 18 XI 2016r
Lekcje plastyki o tematyce związanej z prawami dziecka
E. Sochacka
Uczniowie klas IV-VI
17 XI 2016
(czwartek)
Głośne czytanie w bibliotece szkolnej dzieł J. Korczaka (czytają uczennice gimnazjum)
-„ Kiedy znów będę mały”
- „Bankructwo małego dziecka”
W. Bojarska
G. Szczepanek
Uczniowie wybranych klas IV-VI
14 – 25 XI 2016r
- Gazetki klasowe
- Gazetka SU na korytarzu szk.
- Oplakatowanie szkoły i wystawa prac uczniów
- Gazetka biblioteki szk. na korytarzu i w bibliotece
- Wystawka książek J. Korczaka i o J. Korczaku
Wychowawcy
Opiekunowie SU
E. Sochacka
W. Bojarska
G. Szczepanek
Uczniowie
SP i Gim
Rodzice
14 – 18 XI
Zajęcia socjoterapeutyczne o tematyce „Dzieci są ważne i mają swoje prawa”
Kowalczyk A.
Lemańska D.
Sojak A.
Uczniowie
objęci PPP
21 XI 2016
poniedziałek
- Dzień bez odpytywania
- Godz. 11.30 – odczytanie na lekcjach i zajęciach listu Rzecznika Praw Ucznia (list dostępny u pedagoga i psychologa szkolnego)
- Głośne czytanie w klasach I-III SP, z udziałem rodziców, książki Joanny Olech – „ Mam prawo i nie zawaham się go użyć”
- Skrzynka „Prośby, życzenia, marzenia”
Wszyscy nauczyciele
Wychowawcy klas I-III SP
pedagog
psycholog
Wszyscy uczniowie ZS w Jedwabnie
Uczniowie
klas I-III SP
Wszyscy uczniowie
25 XI 2016r.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
E. Sochacka
Uczniowie
kl. IV-VI
Sprawozdanie z projektu edukacyjnego „Podróż po krainach praw dziecka”
Sprawozdanie z projektu edukacyjnego
„Podróż po krainach praw dziecka”
Już po raz trzeci 20 listopada obchodzony był w tym roku Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
Nasze Przedszkole postanowiło wziąć udział w projekcie edukacyjnym „Podróż po krainach praw dziecka”. W projekcie tym brały udział wszystkie grupy: „Krasnoludki”-3-4 latki, „Misie”-5-4 latki, „Smerfy”- 6 latki, „Motylki”- 6-5 latki wraz ze swoimi paniami. Trwał on od 14-21 listopada 2016r. Podczas tych sześciu dni dzieci poznały pojęcia: prawo, konwencja, prawa dziecka. Poznały postać Janusza Korczaka jako pedagoga i autora „Króla Maciusia pierwszego” i „Król Maciuś na bezludnej wyspie”. Wspólnie się bawiły poznając swoje prawa, dowiedziały się podczas zabaw, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Wiedzą, że inny to nie znaczy gorszy, że każdy ma prawo do tożsamości, do bycia sobą. Ma prawo do tolerancji i szacunku. Ma prawo do najważniejszego prawa- prawa do zabawy i do nauki, a przede wszystkim do miłości.
Dzieci wspólnie śpiewały piosenkę „Prawa dziecka”, mówiły wiersz „Mały człowiek”, a na koniec każda grupa wykonała „Drzewo Praw Dziecka”.
Opracowała: Mariola Kuśmierczyk
Zdjęcia: Danuta Zdunek
5 XII – „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
5 XII – „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU”
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
W tym dniu w bibliotece głośno czytaliśmy książki o pomaganiu innym celem uwrażliwienia dzieci na krzywdę innych oraz uświadomienia potrzeby i sposobów pomocy w trudnych sytuacjach.
Święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ideą obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, wspieranie inicjatyw pokojowych, oraz monitorowanie przestrzegania praw człowieka.
Samorząd Uczniowski
Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany
Uwaga nowy plan lekcji od 5 grudnia 2016r.
Uwaga nowy plan lekcji
od 5 grudnia 2016r.
dostępny do pobrania.
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Pasowanie w grupie KRASNOLUDKÓW
Pasowanie w grupie KRASNOLUDKÓW
Każdy 3, czy 4 - latek przekraczając progi przedszkola jest dzieckiem niezwykle wystraszonym, zagubionym i pełnym obaw o to, co go czeka. Nie mniejszy stres przeżywają jego rodzice. Wszak jest to przekroczenie kolejnego progu w życiu każdego z nas. Progu, który nieodwracalnie zmienia wszystko, co do tej pory przeżyliśmy. Dziecko boi się po prostu tego „nieznanego”. Rodzic obawia się, czy jego dziecko, niejednokrotnie wychuchane, wypieszczone „odnajdzie się” w tak licznej grupie. Do tej pory przebywało najczęściej tylko
z rodziną (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo) oraz z niewielką grupą rówieśniczą gdzieś
w parku, czy na placu zabaw. Teraz to dopiero wyzwanie! Podzielić się klockami, wózkiem czy misiami…
Tak jest jednak tylko na początku. Bo już po kilku miesiącach dzieci bardzo chętnie przychodzą do przedszkola. Pod czujnym i troskliwym okiem swoich pań nabierają wiary w siebie. Bez problemu potrafią podzielić się zabawką. A każda nowa piosenka, czy nauczony na pamięć wierszyk wywołuje radość i zadowolenie nie tylko u nich samych, ale jest odwzorowaniem szczęścia ich rodziców, którzy coraz chętniej posyłają swoje dziecko tam, gdzie czuje się ono dobrze, radośnie i bezpiecznie.
O to, żeby dziecko było w przedszkolu zadowolone powinni dbać nie tylko pracownicy tej placówki, ale również sami rodzice. Bardzo ważna jest współpraca właśnie z nimi, stały kontakt, na który na szczęście Przedszkole w Jedwabnie nie może narzekać. Ogromnie chcemy i staramy się, aby rodzice wiedzieli, co się dzieje w „naszej” (dzieci i ich rodziców oraz pracowników) placówce.
Dlatego, aby przypieczętować przynależność do przedszkola dzieci i ich nie rzadko całe rodziny, 3 listopada 2016 r. w grupie „maluszków” odbyło się pasowanie. Każdy przedszkolak z I grupy stał się pełnoprawnym „Krasnoludkiem”. Pani vice dyrektor osobiście pasowała każde dziecko ku jego ogromnej satysfakcji, a nawet dumy. To wydarzenie nadało całej uroczystości ogromnej powagi. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oczywiście z wizerunkiem krasnoludka oraz słodycze od pozostałych grup przedszkolnych, które były widzami i obserwatorami Pasowania.
Opracowała: Danuta Zdunek
Archiwum Aktualności