Aktualności
Fotorelacja - Szkolne edycja konkursu "Mam talent"
„Spartakiada Przedszkolna”
„Spartakiada Przedszkolna”
Kolejny już – trzeci raz wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na Hali Sportowej w Jedwabnie po to, by wspólnie z Rodzicami wesoło, bezpiecznie i zdrowo spędzić czas. Otóż właśnie 18 marca 2016 r. Krasnoludki, Misie i Smerfy ubrane w stroje sportowe w kolorach odpowiadającym ich nazwom razem z mamami, tatusiami, babciami, czy ciociami i wujkami stanęły w szranki zadań sportowych. Wszystkie te działania odbywały się pod kątem Ogólnopolskiego Projektu Przedszkolnego BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE. Ów program realizowany jest już trzeci i zarazem ostatni rok w naszej placówce, w Przedszkolu Samorządowym przy Zespole Szkół w Jedwabnie. Jego koordynatorem jest nauczycielka przedszkola, pani Danuta Zdunek. Natomiast organizatorkami i prowadzącymi omawianą Spartakiadę oprócz już wymienionej pani D. Zdunek była również pani Jadwiga Niebrzydowska.
Tegoroczna Spartakiada odbywała się pod hasłem „DZIŚ W PRZEDSZKOLU BAWIĄ SIĘ ZNAKOMICIE DZIECI ORAZ ICH RODZICE”. Na początku imprezy dzieci odśpiewały hymn Bezpiecznego Przedszkola, a następnie grupy zaprezentowały się za pomocą wymyślonego sloganu – skandowały go. Później wszyscy odśpiewali kolejną piosenkę. Tym razem był to hymn naszej Spartakiady. Po złożeniu ślubowania wszyscy uczestnicy przystąpili do wykonywania poszczególnych konkurencji. Rodzice i dzieci nie szczędzili wysiłku, by każdą batalię wykonać szybko i prawidłowo. Pomiędzy dyscyplinami dzieci i ich rodziny zatańczyli wesoło w rytmie dziecięcych piosenek. Walka sportowa pomiędzy grupami była zacięta, aczkolwiek sprawiedliwa. Po wszystkich zmaganiach sportowych okazało się, że najmłodsza grupa Krasnoludków zajęła I miejsce, II natomiast zajęły Smerfy, a ostatnie, choć wcale nie najgorsze – Misie.
Sporządziła: Danuta Zdunek
16 III 2016 - I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Mistrz Głośnego Czytania” w kategorii klas IV-VI
16 III 2016 - I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
„Mistrz Głośnego Czytania”
w kategorii klas IV-VI
Głównym celem konkursu jest kształcenie sprawności pięknego czytania i rozumienia tekstu.
Komisja w składzie: Jolanta Pełka – przedstawiciel Rady Rodziców, Danuta Orzołek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Grażyna Szczepanek – nauczyciel ZS w Jedwabnie wyłoniła czwórkę laureatów i przyznała następujące miejsca:
I miejsce - Julia Zalewska (V b)
- Kornelia Bollin (VI b)
II miejsce - Maja Szuszman (VI a)
III miejsce - Maria Deptuła (V b)
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Książki zasponsorowała Rada Rodziców.
KOMUNIKAT - dotyczący rekrutacji do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017
KOMUNIKAT
dotyczący rekrutacji do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017
Ze względu na dużą ilość chętnych do przedszkola, decyzją Wójta Gminy
Jedwabno tworzy się w roku szkolnym 2016/2017 dodatkową IV grupę
W związku z tym wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.
Zgodnie z harmonogramem w dniach 12 -15.04.2016r. proszę Rodziców o
potwierdzenie woli posłania dziecka do przedszkola.
Dyrektor szkoły
/-/ Mariusz Dobrzyński
Koncert muzyczny pt: „wolności oddać nie umiem”.
ZAPROSZENIE
W dniu 16.03.2016r. o godz. 11.30 w hali sportowej odbędzie się Koncert muzyczny pt: „wolności oddać nie umiem”, którego celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy w wykonaniu
Gabriela Fleszara
Koncert jest finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Jedwabnie
Serdecznie dziękujemy sponsorom
Na koncert zapraszamy również rodziców
Przygotowała Anna Sojak – psycholog szkolny
„Dzień Kobiet w Przedszkolu”.
„Dzień Kobiet w Przedszkolu”.
Dzień Kobiet….. kto jeszcze pamięta to święto? Otóż pamiętają, głównie kobiety, które to chcą celebrować dzień przypominający minione lata. Lata PRL-u były dziwnym i trudnym czasem, jednak wszyscy potrafili się wówczas bawić i radować bez względu na wszystko. Dlatego też, by zadość uczynić tym szczególnym, zamierzchłym latom 8 marca 2016 r. w przedszkolu w Jedwabnie odbyła się Akademia zorganizowana przez panią Mariolę Kuśmierczyk i panią Ilonę Kicińską (grupa Misiów) przy współpracy pozostałych grup przedszkolnych (Krasnoludków i Smerfów). Do obejrzenia przedstawienia zaproszono wszystkie panie, które w jakiś sposób mają związek z przedszkolem. A są to oprócz pań nauczycielek i pomocy nauczycielek, panie kucharki, pani logopeda oraz oczywiście pani vice dyrektor. Dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki bawiąc się przy tym ogromnie. Na koniec wszystkie osoby płci żeńskiej otrzymały przepiękne laurki.
Sporządziła: Danuta Zdunek
Sałatka owocowa w Przedszkolu
„Sałatka owocowa w Przedszkolu”.
Tematyka wynikająca z podstawy programowej oprócz wielu różnych aspektów obejmuje problematykę zdrowotną. Jako, że w Przedszkolu realizowany jest projekt Bezpieczne Przedszkole, dlatego wiele działań nastawionych jest na tę właśnie sferę – bezpieczeństwo w przedszkolu, ale nie tylko.
Bezpieczeństwo nie oznacza bowiem nie robienia, bądź nie dopuszczanie do zrobienia krzywdy sobie i innym, ale także, a może przede wszystkim, dbanie o profilaktykę, np. zdrowotną. To, jak się odżywiamy, jak odżywiają się nasze dzieci przekłada się na bezpieczne prowadzenie życia w zdrowiu i zadowoleniu. Dlatego bardzo ważne jest nieustanne przypominanie najmniejszym uczestnikom życia społecznego o tej ważnej kwestii. W ramach tematyki tygodniowej (7-11.03.16 r.) grupa Krasnoludków z Przedszkola w Jedwabnie uczyła się tego, jakie pożywienie jest zdrowe, a jakie niezdrowe. By dzieci empirycznie to poznały, miały możliwość degustowania różnych produktów spożywczych, nazywania ich i opisywania wyglądu, smaku (chleb razowy, ser żółty, ogórki, jabłka, banany). Oprócz tego, by mieć jeszcze większą radość w poznawaniu bezpiecznego stylu życia, same zrobiły sałatkę owocową: samodzielnie kroiły produkty – owoce, a następnie z ogromnym apetytem zjadły zdrowy posiłek przygotowany przez siebie. W ostatnim dniu tematyki zdrowotnej odbył się „quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu”, który był podsumowaniem informacji, jakie dzieci zdobyły w ciągu ostatniego tygodnia.
Sporządziła: Danuta Zdunek
SPRAWOZDANIE Z DOTYCHCZASOWEJ DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W JEDWABNIE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.
SPRAWOZDANIE Z DOTYCHCZASOWEJ DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ W JEDWABNIE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.
W miesiącach IX/2015 – II /2016 Rada Rodziców:
- Uchwaliła:
-
swój plan pracy oraz plan finansowy na rok szkolny 2015/2016,
-
wysokość dobrowolnej składki na działalność Rady Rodziców – 20 zł,
-
Program Wychowawczo-Profilaktyczny w ZS w Jedwabnie (wnioskując o dołączenie do kalendarza imprez szkolnych zabawy choinkowej).
- Zaopiniowała pozytywnie:
-
projekt planu finansowego ZS w Jedwabnie na rok 2016,
-
współpracę z firmą Celfoto Sp. z o.o. (wcześniejsze Vision).
- Zakupiła wieniec i znicz na pogrzeb śp. Pani Anny Malinowskiej.
- Ufundowała tort dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej (fot. w zakładce Album fotograficzny).
- Sfinansowała zakup gadżetów okolicznościowych na uroczystość "Pasowania na Ucznia" dla wszystkich pierwszoklasistów (fot. w zakładce Album fotograficzny).
- Sfinansowała lub dofinansowała zakupy nagród w następujących konkursach:
-
fotograficznym na "Najciekawsze zdjęcie z wakacji" dla kl. IV-VI SP oraz Gimnazjum,
-
plastycznym "Rodzina w oczach Jana Pawła II – Patrona Rodziny" dla SP,
-
"Mistrz głośnego czytania" – w kategoriach: Gimnazjum (już roztrzygnięty), IV-VI SP oraz III kl. SP (dopiero się odbędą),
-
plastyczno-literackim "Zdrowy styl życia" dla klas IV-VI SP oraz Gimnazjum (jeszcze nie roztrzygnięty).
- Ufundowała dla Zespolu Szkół piękny strój św. Mikołaja.
- Zakupiła cukierki do napełnienia pucharów przechodnich (ufundowanych w VI/2015 przez ówczesnego Przewodniczącego Rady Rodziców p. Leszka Kowalczyka) za najlepszą średnią klasową i najlepszą frekwencję.
Od początku roku szkolnego 2015/2016 przedstawiciele Rady Rodziców ZS w Jedwabnie spotkali się na sześciu zebraniach. Ponadto uczestniczyli :
-
w uroczystości pogrzebowej śp. Pani Anny Malinowskiej,
-
w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej – składając życzenia nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły w imieniu rodziców wszystkich dzieci uczęszczających do naszego zespołu szkół(fot. w zakładce Album fotograficzny),
-
pasowaniu na ucznia pierwszaków (fot. j.w.),
-
pracach jury w konkursie "Mistrz głośnego czytania" (fot. j.w.),
-
apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze (wręczenie pucharów przechodnich),
oraz wystąpili w roli św. Mikołaja (mikołajki w przedszkolu oraz spotkanie wigilijne w kl. I SP) wykorzystując zakupiony wcześniej strój św. Mikołaja (fot. w zakładce Album fotograficzny).
Opracowała: Izabela Michalak
-
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
3 III - „Głośne baśnioczytanie w bibliotece”-pasowanie na czytelnika
3 III - „Głośne baśnioczytanie w bibliotece”-pasowanie na czytelnika
W tym dniu bibliotekę odwiedziła klasa Ia SP
z wychowawcą p. Jolantą Pietruczuk.
Celem spotkania było uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Wcześniej, odbyły się zajęcia, podczas których dzieci poznały przesympatycznego, zabawnego i pomysłowego słonia w kratkę - Elmera, bohatera książki Davida McKee o tym samym tytule.
Książka stała się tłem do zabaw, łamigłówek, zagadek i gier, których założeniem było zachęcenie dzieci do chętnego wypożyczania i czytania książek. Ponadto zajęcia stwarzały okazję do kształtowania czytania i wypowiadania się oraz poszerzenia wiadomości na temat zwierząt, które dzieci mogą spotkać w ZOO.
Na pamiątkę wydarzenia, dzieci otrzymały Dyplomy czytelnika oraz malowanki z poleceniem Pomaluj słonia w kratkę.
Dzieci bardzo polubiły Elmera. Zainteresowani dalszymi przygodami słonia mogli wypożyczyć następną z dziesięciu części książki.
Rada rodziców
Moduł Rada rodziców został zmodyfikowany
Rekrutacja Szkoła Podstawowa i Gimnazjum - dokumenty.
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie
z dnia 26 lutego 2016 r.
podstawa prawna:
Art. 20e w ust.1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 2156 z późn. zm.)
Zgodnie ze Statutem Zespołu Szkół w Jedwabnie do klasy pierwszej szkoły podstawowej i gimnazjum przyjmuje się:
1.Z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców, zgłoszenie należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół w dniach 1 - 31.III.2016 r.;
2.Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
3. W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, kandydatów przyjmuje się na podstawie kryteriów określonych przez organ prowadzący.
4. Szczegółowe zasady rekrutacji określa Regulamin rekrutacji do klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.
W postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół w Jedwabnie na rok szkolny 2016/2017 kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych oraz gimnazjów prowadzonych przez Gminę Jedwabno, zamieszkałych poza obwodami tych szkół, przyjmuje się w drodze postępowania rekrutacyjnego, uwzględniając łącznie następujące kryteria:
Kryteria do szkół podstawowych
Liczba punktów
rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny w danej szkole podstawowej
50 pkt
dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny
30 pkt
dziecko uczęszczało do przedszkola położonego w obwodzie danej szkoły podstawowej
50 pkt
Łączna maksymalna liczba punktów wynosi - 130 pkt
Kryteria do gimnazjów
Liczba punktów
rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny w danym gimnazjum
50 pkt
dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny
30 pkt
dziecko realizowało obowiązek szkolny w szkole podstawowej położonej w obwodzie danego gimnazjum
50 pkt
świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem
30 pkt
Łączna maksymalna liczba punktów wynosi - 160 pkt
Harmonogram rekrutacji:
Lp.
termin
Etap rekrutacji
1
5.V. – 22.VI.
Składanie dokumentów do szkoły.
2
do 30. VI. do godz.14,00
(kandydaci do gimnazjum)
Dostarczenie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu.
3
do 3.VII. do godz.14,00
Ogłoszenie przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.
4
do 7.VII. do godz.14,00
Potwierdzenie woli przyjęcia do gimnazjum.
5
do 8.VII. do godz.14,00
Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły.
Zgłoszenie dziecka do szkoły lub wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły do pobrania w sekretariacie Zespołu Szkół lub bezpośrednio ze strony www.zsjedwabno.edupage.org w zakładce rekrutacja.
Dokumenty do pobrania:
(pliki w formacie Microsoft Word)
- Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie.doc
- Regulamin rekrutacji do szkoly.doc
- Zgloszenie do szkoly.doc
- Wniosek o przyjecie do szkoly.doc
(pliki w formacie PDF)
- Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie.pdf
- Regulamin rekrutacji do szkoly.pdf
- Zgloszenie do szkoly.pdf
- Wniosek o przyjecie do szkoly.pdf
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie z dnia 23 lutego 2016r. o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017.
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie z dnia 23 lutego 2016r. o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017.
Podstawa prawna:
Art. 20w ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r. poz. 7).
Dyrektor Zespołu Szkół w Jedwabnie informuje, że nabór do Przedszkola w roku szkolnym 2016/2017 będzie prowadzony na wolne miejsca w przedszkolu w terminie 01.03.2016r.- 15.03.2016r.
Liczba wolnych miejsc wynosi: 15 miejsc
Zabawy logopedyczne w grupie maluszków.
Zabawy logopedyczne w grupie maluszków.
Wiadomo powszechnie, że mowa u dzieci jest bardzo ważną rzeczą. Za łatwość wysławiania się odpowiada prawidłowa budowa narządów artykulacyjnych, ale nie tylko. Zdarzają się dzieci, a nawet osoby dorosłe, które mimo właściwej budowy, nie wypowiadają się poprawnie. Wówczas takim osobom można pomóc, oczywiście przy ich wielkim zaangażowaniu i ciężkiej pracy.
W Zespole Szkół w Jedwabnie od wielu lat odbywają się terapie, zajęcia logopedyczne. Od początku zajmowała się tą specjalną dziedziną pani Dorota Jankiewicz, następnie także pani Danuta Zdunek. Obecnie wszystkie dzieci są pod opieką pani Doroty. Niestety, dzieci z wadami wymowy wciąż przybywa. A możliwości są ograniczone. W szkole w Jedwabnie (zerówka, szkoła podstawowa, gimnazjum) objętych terapią jest ok. 100 dzieci. Jednak najmłodsze przedszkolaki nie zostały nią objęte. W związku z tym został stworzony projekt profilaktyczny, logopedyczny pod nazwą „Wędrówki Języka Podróżnika w Świat Mowy”. Projekt przygotowała i realizuje pani logopeda Dorota Jankiewicz przy współpracy pani Danuty Zdunek, a objętych jest nim 25 dzieci z grupy maluszków. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2015 r. i trwać będzie do zakończenia roku szkolnego w 2016 r. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, na których to dzieci ćwiczą swoje narządy mowy, poznają je. Oglądają w małych lusterkach, jak powinno się je prawidłowo układać, posługiwać nimi. Dzieci poznają głoski, bawią się dźwiękami ortofonicznymi, uczestniczą w zabawach dźwiękonaśladowczych, muzyczno – rytmicznych, a także ruchowych. Dzieci wykonują również ćwiczenia kształtujące prawidłowe nawyki oddechowe w czasie mówienia. Celem zajęć jest również wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy. Do prawidłowej wymowy ważne jest także ćwiczenie dużej motoryki, która podczas takich zajęć jest aktywizowana. W ciągu minionego półrocza realizowane były m. in. następujące zagadnienia: różnicowanie głosek „sz”, „s”; zabawa głoskami dźwięcznymi i bezdźwięcznymi, głoskami szumiącymi.
Opracowały:
Danuta Zdunek
Dorota Jankiewicz
Spotkanie z filharmonią – „Blaszane granie”.
Spotkanie z filharmonią – „Blaszane granie”.
Po trzech miesiącach nieobecności dnia 22 lutego 2016 r. Zespół Szkół w Jedwabnie ponownie odwiedziła Agencja Artystyczna „MAT”. Tym razem panowie muzycy zaprezentowali dzieciom wiedzę na temat instrumentów dętych blaszanych. Do nich należą: trąbka, która jest najbardziej znanym instrumentem dętym blaszanym oraz tuba – najniżej brzmiący i największy instrument dęty blaszany. Dzieci dowiedziały się również, że muzykom z powyższymi instrumentami „przewodzi” osoba, która nazywa się kapelmistrzem. Dyrygując używa zamiast batuty tzw. buławy. Powyższy koncert, jak zwykle, nie mógłby się odbyć bez udziału dzieci. Dzięki odpowiednim rekwizytom i strojom przeistoczyły się one w instrumenty muzyczne oraz muzyków. Zabawa była wyśmienita, o czym świadczyły radosne śmiechy i oklaski najmłodszych. Na zakończenie tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy o instrumentach dętych blaszanych. Wszystkie dzieci wspaniale zapamiętały, o czym była mowa podczas przedstawienia.
Sporządziła: Danuta Zdunek
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
15 II – Walentynki w Bibliotece
15 II – Walentynki w Bibliotece
W tym dniu głośno czytaliśmy książki o pierwszych rodzących się uczuciach: „Najwyższa góra świata” A. Onichimowskiej oraz „Jajecznica na deszczówce” A. Mańczyk.
Czytali nauczyciele poloniści: p. J. Krawczyk i p. M. Zdunek i p. Marzena Skulimowska - Kamola oraz nauczyciele bibliotekarze: p. W. Bojarska i p. G. Szczepanek. Do słuchania zaproszone zostały klasy IV – VI.
Uczniowie zapoznali się z historią walentynek i tradycjami tego święta.
Nawiązano również do rodzimego święta, konkurującego z walentynkami o miano tzw. święta zakochanych: świętojanek, Nocy Kupały, Sobótki (nazywanego różnie, w zależności od regionu Polski).
„Bal Przedszkolaków”.
„Bal Przedszkolaków”.
9 lutego 2016 r. to ostatni dzień karnawału. Dlatego też przedszkolaki z Jedwabna uświetniły go zabawą. Bal karnawałowy to dla nich szczególny czas. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, wiadomo, że wszystkie dzieci, maluchy i starszaki uwielbiają się przebierać, wyobrażać sobie – podobnie zresztą, jak dorośli – że są kimś innym niż w rzeczywistości.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu - 22 stycznia 2016 r.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu - 22 stycznia 2016 r.
Dzień Babci i Dziadka to czas przygotowań i ogromnych emocji towarzyszących tak „dziadkom” jak i ich wnukom. My, dorośli też kiedyś byliśmy wnukami, bądź jeszcze nimi jesteśmy i wiemy, jakie to ważne dla małego człowieka mieć wokół siebie osoby, które mają tak dużo cierpliwości, uśmiechu, a przede wszystkim czasu, by odpowiadać na najbardziej zawiłe i niezrozumiałe pytania. Przecież bardzo często to właśnie Babcia, czy Dziadek jako pierwsi przedstawiają wnukom zagadnienia życia. To Babcia i Dziadek wprowadzają dzieci w arkana zabawy. Dlatego też 21.01.16 r. – Smerfy, a 22.01.16 r. grupa Krasnoludków i grupa Misiów celebrowała to ważne święto.
Dzieci w swoich salach przedstawiły dziadkom program artystyczny, a następnie wspaniale w bezpieczny sposób bawiły się z najstarszymi członkami swoich rodzin. Ich występy artystyczne przeplatane były zabawami z ukochanymi seniorami.
Na zakończenie imprezy na stole czekał na wszystkich słodki poczęstunek, ciasta i ciasteczka przygotowane przez mamy milusińskich. Trzeba też dodać, że „dziadkowie” nie odeszli z przedszkola z „pustymi rękami”, bowiem każdy przedstawiciel rodu otrzymał upominek.
Opracowała: Danuta Zdunek
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Archiwum Aktualności