Dowożenie - Bal Karnawałowy 13.01.2018 r.
Dowożenie - Bal Karnawałowy 13.01.2018 r.
W dniach 10 - 12 stycznia 2018 r. odbędzie się w szkole fluoryzacja.
Proszę o przygotowanie przez uczniów klas 1-7 SP szczoteczek do zębów.
WYNIKI PROJEKTU ,, ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”- EDYCJA JESIENNA
W połowie października 2017r. klasa Ia i Ib przystąpiły do realizacji 8 ( jesiennej ) edycji projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. To projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy , Agaty Kornahauser – Dudy. Projekt ma charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Składa się z edycji jesiennej, zimowej oraz wiosennej.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie
i regularną aktywność fizyczną.
W przeciągu miesiąca ( raporty z działań należało wysłać do 21 XI ) każda z nas przeprowadziła w ramach projektu w swojej klasie: 2 zajęcia - ,, Co należy jeść , aby być zdrowym” i ,, Aktywnie spędzamy czas”; 2 plastyczne konkursy ,,Zdrowa przekąska” i plakat ,, Dbam o zdrowie” oraz Forum zdrowia dla rodziców ,,Jak pomóc dziecku być zdrowym?” i Promocję podjętych działań w szkole. W naszej pracy pomogła nam szkolna pielęgniarka p. Elżbieta Pałasz oraz niezawodni rodzice. Za wsparcie i pomoc jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Na 321 oddziałów zerowych i klas I zgłoszonych do jesiennej edycji konkursu klasa I a zajęła 108 miejsce zdobywając 345, 50 punktów a klasa I b - 65 miejsce
z ilością 387,50 punktów.
Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania choć trochę zmieniły nawyki żywieniowe naszych dzieci. Efekty pracy przedstawiają poniższe, wybrane z wielu zdjęcia.
Opracowały Wioletta Rajkowska , Joanna Siurnicka
„Czwartkowe spotkania świetlicowe ze znanymi, ciekawymi, lubianymi”
* spotkanie z leśnikiem – Panią Joanną Trędowską
W ostatnim tygodniu przedświątecznym gościliśmy w świetlicy szkolnej Panią Joannę Trędowską - pracownika Nadleśnictwa Jedwabno. Wizyta Pani Joanny sprawiła, że bardzo intensywnie poczuliśmy zapach świąt. Otóż, przyniesione przez Panią Joannę eksponaty pachniały lasem, żywicą i oczywiście drzewkiem bożonarodzeniowym, które już niebawem miało pojawić się w naszych domach.
Podczas lekcji edukacyjnej uczniowie uczestniczyli w quizie wiedzy o lesie, który bardzo pieczołowicie przygotował nasz gość. Pytania, o różnym stopniu trudności, zachęcały zarówno młodszych jak i starszych uczniów, tym bardziej, że uczeń, który udzielił prawidłowej odpowiedzi otrzymywał nagrodę. Niektóre z pytań były bardzo trudne i wówczas Pani Joanna uzupełniała naszą wiedzę, za co Jej bardzo dziękujemy. Zakończeniem zajęć, było praktyczne działanie, gdzie uczniowie wielozmysłowo zapoznawali się z przyniesionymi przez Panią Joannę eksponatami. Pomimo, iż zajęcie szybko dobiegło końca, w naszej świetlicy jeszcze przez długi czas pachniało świerkiem.
Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za poświęcony nam czas i przeprowadzenie ciekawych warsztatów, które uzupełniły naszą wiedzę o drzewostanie w Gminie Jedwabno.
Uczestnicy warsztatów
Andrzejkowe zabawy na świetlicy
W ostatnim dniu listopada zorganizowaliśmy na świetlicy Andrzejki. Pośród wielu zabaw i konkursów przepowiadaliśmy sobie, co nas czeka w przyszłości. Każdy był ciekaw jak potoczy się jego przyszłość, ale oczywiście, wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Nie zabrakło imiennych serc, balonów wypełnionych kartkami z wróżbami, czy tradycyjnej wróżby z butami. Najważniejsza była dobra zabawa, i tak też właśnie było. Materiały do wróżb przygotowaliśmy wspólnie na wcześniejszych zajęciach świetlicowych, a słodki poczęstunek zapewnili nam chętni uczniowie i ich rodzice. Dziękujemy!
„Czwartkowe spotkania świetlicowe ze znanymi, ciekawymi, lubianymi”
* spotkanie z nauczycielem bibliotekarzem – Panią Wandą Bojarską
Dzień 2 listopada zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników świetlicy, a także przechodzących obok niej pracowników szkoły. Otóż, właśnie w tym dniu, na świetlicy panowała przysłowiowa „cisza, jak makiem zasiał”. Stało się to za sprawą Pani Wandy Bojarskiej, która przy zaciemnionym świetle, zachęciła nas do wspólnego czytania książki „Bracia Lwie Serce”, autorstwa Lindgren Astrid.
Po wstępnej informacji Pani Wandy o autorce książki i jej dokonaniach czytelniczych, przystąpiliśmy do czytania, wspólnego czytania … i słuchania tej wzruszającej opowieści, której głównymi bohaterami są dwaj kochający się bracia (Jonatan Lew i Karol) i nieuleczalna choroba, która dotknęła jednego z nich.
Czytanie rozpoczęła Pani Wanda, po czym książka trafiła do rąk Pani Joli, a następnie do pierwszego ucznia, do drugiego i do kolejnego... I tak, ta wspaniała książka, czytana była przez wiele osób, a w sali cały czas panowała cisza. Jedyny moment, kiedy na chwilę oderwaliśmy się od słuchania, było wejście Pani Agaty Kowalczyk, która ciepłym głosem, z uśmiechem na twarzy powiedziała „Musiałam tu zajrzeć. To cudowne, co robicie”. Dziękujemy, Pani Agatko :)
W nastrojowej ciszy, w skupieniu, ale też ze łzami w oczach, przeżyliśmy wspaniałą przygodę czytelniczą. Myślę, że w wielu z nas obudziły się dobre emocje, bo tak wpływa na nas właśnie czytanie książek. Dlatego, na zakończenie posłużę się maksymą C. Funke: "Książki to jedyne miejsce, gdzie istnieje współczucie, pociecha, szczęście... i miłość. Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając. Książki nigdy nie odchodzą, nawet wtedy, gdy się je źle traktuje (…) Słowa są nieśmiertelne... chyba, że ktoś je spali."
Do Pani Wandy kierujemy gorące podziękowania...za spotkanie, wspaniały dobór książki, wspólne czytanie i przeżywanie. Wszystkich uczniów, którzy nie byli z nami, zachęcamy do przeczytania tej niesamowitej książki.
Uczestnicy spotkania czytelniczego
„Czwartkowe spotkania świetlicowe ze znanymi, ciekawymi, lubianymi”
* spotkanie z fotografem – Panem Mateuszem Arbatowskim
Fotografia, to pasja Pana Mateusza Arbatowskiego, pracownika Urzędu Gminy w Jedwabnie, którego gościliśmy w świetlicy szkolnej w dniu 25 października.
Pośród wielu ciekawostek fotograficznych, które przedstawił nasz gość, nie zabrakło oczywiście świetnej zabawy. Tym razem zabawa związana była ze światłem i cieniem, w efekcie czego powstały obrazy, które w odpowiednim momencie uchwycił obiektyw aparatu Pana Mateusza. Każdy chętny uczestnik mógł stanąć przed obiektywem i wybraną przez siebie pozą, utworzyć obraz stanowiący część naszego fotograficznego dzieła – nazwę świetlicy szkolnej „STONOGA”. Ćwiczenia te były niczym rysowanie...tyle, że z wykorzystaniem nietradycyjnych narzędzi: światła i cienia. Bo jak podają źródła, fotografia pochodzi od słów „photos – światło”, „grapho – piszę” i „graphein – rysować”. A zatem sztuka fotografowania to nic innego, jak pisanie, czy rysowanie za pomocą światła, czym właśnie zajmowaliśmy się na warsztatach fotograficznych.
Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi za pouczającą lekcję i fantastyczną zabawę. Podczas warsztatów uczestnicy świetnie się bawili i zrozumieli, że „Fotografia jest chwytaniem przemijającej chwili, która jest prawdziwa”, jak powiedział niegdyś Jacques-Henri Lartigue.
Uczestnicy warsztatów fotograficznych
„Czwartkowe spotkania świetlicowe ze znanymi, ciekawymi, lubianymi”
* spotkanie z Olafem Szemplińskim i Mikołajem Barańskim
– adeptami Szczycieńskiej Szkoły Kyokushin Karate
W dniu 19 października świetlica szkolna gościła dwóch niezwykłych uczniów naszej szkoły: Olafa Szemplińskiego i Mikołaja Barańskiego, którzy po krótkiej prezentacji swojej szkoły i wielu medali zdobytych na konkursach, czy turniejach, zaprezentowali pokaz karate kyokushin oraz przeprowadzili warsztaty z elementami samoobrony. Spryt, gibkość, elastyczność, precyzja ruchów i opanowanie, to zapewne nieliczne umiejętności, którymi poszczycić się mogą Ci młodzi karatecy. Umiejętności jakie zaprezentowali wprawiły nas w wielkie zdumienie, dlatego też, wielu uczestników spotkania śmiało wyszło na matę i przy instruktażu Olafa ćwiczyli elementy samoobrony. Nie było łatwo, ale najważniejsze było to, aby zrozumieć, że cechą charakterystyczną karate kyokushin jest walka prowadzona według ściśle określonych reguł zapewniających bezpieczeństwo ćwiczących, ale pozwalająca również nabrać rzeczywistych umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacji atak – obrona.
Serdecznie dziękujemy chłopcom za fantastyczny pokaz i warsztaty. Poprzez realizację pasji, młodzi karatecy pokazali nam nie tylko swoje umiejętności, ale nade wszystko przekazali wiedzę jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.
Olafie, Mikołaju! Jesteście pozytywnymi wzorcami do naśladowania dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Gratulujemy!
Uczestnicy warsztatów
Święta według Va
Mikołajkowa wycieczka to nasza klasowa tradycja. Zamiast paczek, ruszamy w świat! W zeszłym roku byliśmy w teatrze lalek i na warsztatach w zamku olsztyńskim, a teraz bawiliśmy się w salonie zabaw i uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych.
Przed feriami świątecznymi zorganizowaliśmy klasową wigilię. Było pięknie i uroczyście. Zadbaliśmy o nastrój i atmosferę. Do domu zabraliśmy własnoręcznie ozdobione pomarańcze pachnące goździkami i życzenia.
wych. Anna Szczepkowska
Jasełka w Ib
Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas radości rozpoczynający się od Wigilii.
A Wigilia to nie jest czas , gdy prezentów jest moc, Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole. Wigilia to przepiękny czas bożonarodzeniowy , czas gdy siedzimy wszyscy w kole i mamy bliskich przy stole.
W piątek 22.12.2017r. we wszystkich klasach w szkole obyły się wigilijne spotkania klasowe.
Klasa Ib postanowiła tego dnia zaprosić Rodziców oraz uczniów i wychowawczynie klas I-III na przedstawienie jasełkowe ,, Cicha noc”
Na przedstawienie przyszedł pan Dyrektor, Rodzice no i oczywiście wszyscy Uczniowie z Wychowawczyniami. Była Maryja , Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba Trzej Królowie.
Po przedstawieniu uczniów kl. Ib odwiedziły pomocnice św. Mikołaja - Ęlfinki – Śnieżynki wręczając dzieciom drobne upominki.
Za prezenty dziękujemy, zdrowia, szczęścia wszystkim w Nowym Roku życzymy.
Wychowawczyni klI.b
Joanna Siurnicka
Szkolny Klub Wolontariatu
W okresie przedświątecznym wolontariusze z naszej szkoły mieli dużo pracy. Ich zadaniem było przygotować karty świąteczne dla osób starszych z terenu naszej gminy oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie Gimnazjum oraz VII klasy Szkoły Podstawowej z przyjemnością poświęcili swój wolny czas i własnoręcznie przygotowali karty świąteczne. Kolejnym ich zadaniem było dostarczyć karty odbiorcom. W dniu 20 grudnia grupa wolontariuszy osobiście przekazała karty świąteczne seniorom. Wyraz twarzy odbiorców był bezcenny. Początkowe zdziwienie ustępowało miejsca radości i wzruszeniu. Taki był właśnie zamiar naszych wolontariuszy. Dostarczyć odrobinę radości w ten magiczny czas świąt Bożego Narodzenia.
Nie wszystkim jednak udało się dostarczyć karty osobiście. Część została wysłana pocztą, ponieważ nie wszyscy nasi emeryci mieszkają na terenie gminy Jedwabno.
Jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.
Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru
przyniesie Państwu spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Państwa
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
życzą wolontariusze ze szkoły w Jedwabnie
opracowała Anna Sojak
Dowożenie w dniu 22.12.2017 r. odbywa się jak w dni świąteczne.
Odwożenie pierwszej zmiany rozpoczyna się o godzinie 12:00
Odwożenie drugiej zmiany rozpoczyna się około godziny 12:35
TRADYCJE BOŻEGO NARODZENIA - zajęcia otwarte w klasie Ia
Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań i wzajemnego składania życzeń. W środę 20 grudnia uczniowie klasy Ia zaprosili rodziców na zajęcia otwarte i program artystyczny. Podczas lekcji dzieci przypominały sobie i poznawały tradycje świąteczne. Pod bacznym okiem rodziców rozwiązywały hasła, dzieliły wyrazy na głoski, układały puzzle i ćwiczyły kaligrafię. Odpowiadały na pytanie kluczowe: Dlaczego lubię Święta Bożego Narodzenia?
Po zajęciach przyszedł czas na program artystyczny. Wszystkie dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki „Wigilia” „Choineczka” i „A Mikołaj pędzi”, a wspólnie z rodzicami kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Największą atrakcją był taniec dziewczynek z kulami śnieżnymi do piosenki „Jingle Bell Rock”.
Zajęcia przebiegały w miłej świątecznej atmosferze. Rodzice otrzymali własnoręcznie zrobione karty z życzeniami. Serdecznie dziękujemy rodzicom, że znaleźli czas dla Nas w tej przedświątecznej bieganinie.
Wych. kl.Ia Wioletta Rajkowska
Więcej zdjęć w "Albumie fotograficznym" dostępnym na stronie
(kliknij napis powyżej aby przejść)
WARSZTATY ZAJĘCIOWE W SASKU MAŁYM
Dnia 20.12.17r. klasa Ib udała się na wycieczkę do Sasku Małego. Celem wycieczki były warsztaty zajęciowe ,,Savoir – vivre przy stole i nie tylko”. Rozpoczęły się one częścią teoretyczną. Dzieci odpowiadały na szereg pytań dotyczących kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach. Następnie odegrały kilka scenek dotyczących spotkania i przywitania się kolegi z koleżanką na ulicy, wizyty u cioci na urodzinach oraz wizyty dziadka z wnuczkiem u kolegi dziadka . Okazało się, że scenki były bardzo pouczające, ponieważ dzieci wywnioskowały z nich z pomocą pani prowadzącej zajęcia, kto nieprawidłowo się witał i zachowywał.
Po części teoretycznej przyszedł czas na cześć praktyczną, która rozpoczęła się wykonaniem przez dzieci swoich wizytówek na stół. Następnie dzieci uczyły się prawidłowego nakrycia stołu. Kolejnym zadaniem praktycznym było przygotowanie – udekorowanie stołu do świątecznego obiadu. To zadanie wzbudziło u dzieci wiele emocji, ponieważ każdy zespół chciał jak najpiękniej udekorować swój stół. Muszę przyznać , że dzieci bardzo ładnie podzieliły się rolami i zgodnie pracowały. Efekty widoczne są na poniższych zdjęciach.
Po udekorowaniu stołu każde dziecko samodzielnie przygotowało – prawidłowo ustawiło talerze i ułożyło sztućce ( czasami potrzebna była pomoc osoby dorosłej ale również dzieci wzajemnie sobie pomagały) do obiadu. Dochodzące zapachy z kuchni pobudziły kubki smakowe dzieci, które z apetytem zjadły przystawkę ( grzaneczka z szynką, serem i pomidorem), pierwsze danie ( rosół z makaronem własnej produkcji) oraz drugie danie ( schabowy z ziemniakami i surówką). Podczas spożywania drugiego dania najwięcej emocji wzbudziło krojenie kotleta nożem – niektóre dzieci maja tą umiejętność świetnie opanowaną a niektóre jeszcze muszą trochę ,, potrenować”.
Końcowym etapem obiadu był oczekiwany przez dzieci od jego początku, deser – czekoladowe ciasto polane czekoladą. Do jego spożycia nie trzeba było nikogo namawiać – zniknął z talerzyków ekspresowo.
Najedzeni, uradowani i bogatsi w wiedzę o kulturalnym zachowaniu wróciliśmy do szkoły.
Mam nadzieję, że ,,nauka nie poszła w las” i swoja wiedzę oraz umiejętności dzieci wykorzystają w domu podczas świąt Bożego Narodzenia.
Opracowała Joanna Siurnicka
Więcej zdjęć w "Albumie fotograficznym" dostępnym na stronie
„BAŚNIE SĄ WŚRÓD NAS”
PASOWANIE
NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
W dniach 15 i 18 grudnia 2017r. w Bibliotece Szkolnej odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ, czyli oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników naszej szkoły.
W spotkaniach uczestniczyły klasy: I a (18 XII) z wychowawcą Panią Wiolettą Rajkowską oraz klasa I b (15 XII) z wychowawcą Panią Joanną Siurnicką.
Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki oraz chętnego wypożyczania i czytania książek.
Nawiązując do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci poznały przepiękną baśń p.t. „Choinka” Hansa Christiana Andersena. Spotkanie było okazją do zapoznania dzieci z ciekawostkami z życia i twórczości baśniopisarza z prezentacją w tle. Dużo śmiechu i zabawy było przy świątecznej piosence „Choinka piękna jak las” zilustrowanej filmem wyświetlonym na wielkim ekranie. Na podstawie baśni i w atmosferze wesołości oraz radości dzieci rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania związane z poznaną baśnią i świętami.
Następnie pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania na czytelników biblioteki szkolnej. Obiecali kochać książki i traktować obowiązki czytelnika z wielką powagą. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały DYPLOMY CZYTELNIKA, przekładki do książek oraz słodkie choinki, zaś nauczyciel bibliotekarz otrzymał od każdej z klas przepiękną laurki z podziękowaniami za spotkanie oraz świątecznymi życzeniami.
Wizyta w bibliotece sprawiła dzieciom wiele radości a my cieszymy się bardzo, że nasza szkoła poszerzyła swoje grono o nowych czytelników.
Więcej zdjęć w "Albumie fotograficznym" dostępnym na stronie
(kliknij napis powyżej aby przejść)
Ekspert w Przedszkolu
„Muzyka”.
13 grudnia 2017 r. w przedszkolu upłynął się pod hasłem „Muzyka”. Tego dnia dzieci odwiedziła pani Barbara G., jako kolejny Ekspert w Przedszkolu.
Pani Basia jest nauczycielem muzyki w Zespole Szkół w Jedwabnie, a jej wykształcenie w tej dziedzinie jest wszechstronne (Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na specjalnościach Muzyka estradowa i Edukacja muzyczna szkolna). Nauczycielka w bardzo przejrzysty sposób opowiedziała dzieciom o pewnych instrumentach strunowych, jakimi są… pianina i fortepiany. Dzieci były bardzo zdziwione tą informacją, gdyż nie podejrzewały, że instrumenty te, pod swą obudową ukrywają struny. Dzięki kolorowym fotografiom maluchy zobaczyły dokładną budowę tych niemałych gabarytów instrumentów oraz zobaczyły, iż na jego budowę składają się struny i młoteczki, dzięki którym wydobywa się szlachetny dźwięk. Dzieci mogły przyjrzeć się klawiszom z bliska oraz wystukać palcami po kilka dźwięków, ponieważ podczas wizyty w przedszkolu, pani Basi towarzyszyło pianino cyfrowe. Instrument ten, jest co prawda elektroniczny, w związku z czym dźwięk nie jest wydobywany za pomocą młoteczków uderzających w struny, tak jak w tradycyjnych pianinach, czy fortepianach, jednak idealnie je odwzorowuje. Nie zabrakło również zabaw i zagadek muzycznych, które dzieci bezbłędnie odgadywały. Z uwagi na to, że mamy okres przedświąteczny, wszyscy zebrani zaśpiewali kolędy. Przedszkolaki mogli zaśpiewać je przy akompaniamencie pianina, na którym przygrywał nasz Gość. Dzieciom bardzo podobała się prezentacja muzyczna, w związku z czym pani Basia otrzymała zaproszenie na następne spotkanie. Ma na nim zaprezentować pozostałe znane jej instrumenty muzyczne.
Danuta Zdunek
Więcej zdjęć w "Albumie fotograficznym" dostępnym na stronie
(kliknij napis powyżej aby przejść)
EKSPERT W PRZEDSZKOLU
„Moja pasja – taniec ludowy”.
11 grudnia 2017r. to kolejne spotkanie z cyklu Ekspert w Przedszkolu. Tym razem w rolę Eksperta wcielił się 6- letni chłopiec z grupy „Jeżyków”, Oskarek R.
Oskarek podzielił się z dziećmi i nauczycielami swoją pasją, a jest nią taniec ludowy. Przez kilka ostatnich miesięcy chłopiec uczestniczył na zajęcia zespołu ludowego, gdzie poznawał pieśni oraz tańce ludowe.
Filklor – to najogólniej mówiąc – szeroko pojmowana twórczość ludowa: literatura (baśnie, legendy, podania), przysłowia, sztuka i rzemiosło, obrzędy i zwyczaje, muzyka i taniec. Jest to przecież nierozerwalna część naszej kultury narodowej. Wspólnego dobra tworzonego od wielu pokoleń. Dlatego ważne jest, byśmy nie zapominali, celebrowali wszystko, co jest z kulturą związane już od najmłodszych lat. Przykładem na to może być właśnie taniec oraz pieśni i przyśpiewki ludowe.
6- latek przy niedużym wsparciu swojej mamy z wielkim zaangażowaniem opowiedział wszystkim o tym, jak przebiegały etapy nauki kroków tanecznych i jak wielki wysiłek należy włożyć, by nauczyć się słów w gwarze warmińsko-mazurskiej. Następnie pochwalił się swoimi trofeami, które zdobył podczas uczestniczenia w projekcie. Na koniec mogliśmy obejrzeć film z udziałem Oskarka, gdzie z grupą innych dzieci śpiewa i tańczy tańce warmińsko-mazurskie.
Uważam, że należą się chłopcu ogromne gratulacje za rozwijanie tak wyjątkowej pasji.
Danuta Zdunek
Więcej zdjęć w "Albumie fotograficznym" dostępnym na stronie
„Czwartkowe spotkania świetlicowe ze znanymi, ciekawymi, lubianymi”
* spotkanie z Bartoszem Abramskim – wokalistą muzyki disco – polo
W dniu 16 listopada 2017r. naszą świetlicę odwiedził Bartosz Abramski, młody wokalista i pasjonata muzyki disco – polo. Nie trzeba było długo czekać na odzew publiczności, gdyż muzyka jaką prezentował nasz gość, w mgnieniu oka roztańczyła i rozśpiewała salę. Uczniowie ze starszych klas śpiewali i klaskali z widowni, a największe fanki, dziewczynki z przedszkola i młodszych klas szkolnych, wyszły wprost na „świetlicową scenę” i tańczyły gdy Bartosz śpiewał. Koncert był bardzo energetyczny i żywiołowy, dlatego każdy z nas zachował na pewno wspaniałe wspomnienia. Ponadto, większość uczestników otrzymało także płyty, plakaty i widokówki z autografem artysty. Przyznać trzeba jednak, że zarówno przed koncertem, jak i po jego zakończeniu, kolejka do artysty była bardzo długa, gdyż każdy chciał otrzymać autograf. Wokalista podpisał kilkadziesiąt kartek i z uśmiechem na twarzy wręczał je swojej publiczności.
Serdecznie dziękujemy Bartoszowi za wspaniały koncert i życzymy wielu sukcesów na drodze zawodowej.
Uczestnicy koncertu
Więcej zdjęć w "Albumie fotograficznym" dostępnym na stronie
Powered by aSc EduPage