Aktualności
Fotorelacja - Przedstawienie „Agresji mówimy - NIE”,
Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie - „Bezpieczny Przedszkolak”
„Bezpieczny Przedszkolak”.
Już koniec roku przedszkolnego za pasem, a w Przedszkolu Samorządowym w Jedwabnie przedszkolaki musiały wytężać swoje umysły. A działo się to za sprawą Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak”, który miał miejsce 22 czerwca 2015 r. W zabawie wzięły udział trzy grupy przedszkolne: Smerfy, Misie i Krasnoludki. Turniej jest kontynuacją projektu przedszkolnego BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE. Dzieci miały możliwość kolejny raz przypomnieć sobie, jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Brały one udział w licznych konkursach, zabawach i quizach. Na początku imprezy uroczyście odśpiewały Hymn Bezpiecznego Przedszkola. Potem przedstawiciele grup musieli wykazać się wiedzą i sprytem bowiem konkurencje umysłowe oraz sprawnościowe nie były wcale łatwe. Wszystkie dzieci znały odpowiedzi na pytania i dlatego wszystkie grupy otrzymały dyplom oraz upominek. Wakacje tuż, tuż więc przypomnienie wszystkich tych wiadomości było tym bardziej na czasie.
Danuta Zdunek
Wycieczka klas 1 SP do tatru lalek i planterium.
WYCIECZKA DO OLSZTYNA
Dnia 27 maja 2015r. klasy Ia i Ib z p. G. Szczepanek, p. W. Rajkowską i p. A. Zaorską pojechały na wycieczkę do Olsztyna. Uczniowie oglądali przedstawienie pt. Teatrze Lalek „Zielony wędrowiec” w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Byli również w Planetarium na seansie pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli Galerię Warmińską, w której zjedli posiłek w restauracji Mc Donalds.
Najwięcej wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Teatrze Lalek i sztuka teatralna. Zielony wędrowiec – sympatyczny stworek pewnego dnia porzucił bezpieczną Szarą Stworię i wyrusza w drogę w poszukiwaniu Zielonej Rzeki, bo tylko w jej wodach mógł zobaczyć swoje prawdziwe odbicie. Jego droga wiodła przez Krainę Błękitu, Królestwo Purpurii i poprzez Krainę Białej Mgły. Każda odwiedzana przez niego okolica niosła ze sobą mądrość i doświadczenie. Jednocześnie okazała się świetną lekcją tolerancji. Pierwszaki oceniły, że była to najfajniejsza sztuka teatralna jaką do tej pory widziały.
Zapraszamy na przedstawienie pt. „Agresji mówimy NIE” , które odbędzie się w hali sportowej o godz. 11.30 w dniu 19.06.2015r.
Zapraszamy na przedstawienie
pt. „Agresji mówimy NIE”
, które odbędzie się w hali sportowej o godz. 11.30 w dniu 19.06.2015r.
UWAGA RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
UWAGA RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
W związku ze zbliżającymi się wakacjami Dyrektor Zespołu Szkół w Jedwabnie bardzo prosi rodziców o zgłaszanie dzieci, które będą wymagały opieki w terminie od 29 czerwca do 14 sierpnia (poprzez wpisanie ich na listę znajdującą się w przedszkolu).
Termin wpisywania dzieci na listę do dnia
23. 06. 2015 roku do godziny 16,00
Materiały do pobrania
Moduł Materiały do pobrania został zmodyfikowany
Fotorelacja Wycieczka do Gdańska w Ramach projektu "Akademia Młodych Inżynierów"
Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki „Błogosławiona Bolesława Lament - Apostołka Jedności”
ZAPROSZENIE Serdecznie zapraszamy na IX Powiatowy Konkurs Piosenki Miłosnej " Kochać , jak to Łatwo wyśpiewać ".
„Piknik Rodzinny – BEZPIECZNIE Z RODZICAMI”.
„Piknik Rodzinny – BEZPIECZNIE Z RODZICAMI”.
Jak co roku w Przedszkolu w Jedwabnie obchodzone są Dni Rodziny, Dzień Mamy i Taty, łączone często z Dniem Dziecka. Tym razem w związku ze zmianą placówki przedszkolnej impreza dla dzieci odbyła się na „Orliku” Zespołu Szkół w Jedwabnie, który w ten dzień zgromadził mnóstwo osób. Przede wszystkim uczestniczyły w niej grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkół w Jedwabnie: 3, 4, 5 i 6 – latki: KRASNOLUDKI, SMERFY I MISIE oraz grupa „0” z Nowego Dworu - SŁONECZKA.
Oprócz rodziców najmłodszych, spotkać można było ich babcie, dziadków, ciocie czy rodzeństwo. 22 maja 2015 r. uroczystości celebrowane były pod wyjątkowym hasłem BEZPIECZNIE Z RODZICAMI. Jak wiadomo, Przedszkole w Jedwabnie realizuje projekt BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE, dlatego też scenariusz powyższej imprezy nie mógł traktować o niczym innym jak właśnie o bezpieczeństwie.
W związku z powyższym atrakcji było wiele i wiele też znamienitych gości odwiedziło tego dnia dzieci przedszkolne i ich rodziny. Imprezę otworzyła vice dyrektor Zespołu Szkół w Jedwabnie, pani Elżbieta Sochacka i życzyła wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy oraz uśmiechu na twarzy. Po niej głos zajęła pani policjantka z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pani Ewa Szczepanek. Bardzo klarownie przypomniała zasady bezpieczeństwa. Jednak, jak się za chwilę okazało, było to tylko formalnością, gdyż dzieci doskonale je znają. Kolejnym ważnym punktem programu było odśpiewanie przez wszystkich hymnu BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA. Następna i może najciekawsza atrakcja tego dnia to pokaz umiejętności psa policyjnego – Megi ze swoim Panem - policjantem Rafałem, również z WSPol-u.
Dzieci były zachwycone umiejętnościami owczarka i w ciszy i skupieniu oglądały popisy psa. Kolejni gości to: pani pielęgniarka z Przychodni Wamed, pan strażak oraz ratownik medyczny. „Obsługiwali” oni stoiska, gdzie można było uzyskać informacje oraz zobaczyć, jak należy dokonywać pierwszej pomocy dorosłemu człowiekowi i dziecku. Wszystko to pokazywane było na fantomach. Oprócz pokazów dzieci miały możliwość brać udział w konkursach, turniejach i zabawach tanecznych. Wszystko dotyczyło oczywiście bezpieczeństwa. Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny MIŚ W OBRAZKU. I żeby to uhonorować każda grupa przedszkolna odśpiewała piosenkę o Misiu. Na zakończenie uroczystości, żeby zrobić zadość obchodzonemu świętu, dzieci zaśpiewały piosenki dla i o swoich rodzicach, czym wywołali u nich łezki wzruszenia. Uśmiechy na twarzach pokazywały zadowolenie, czyli imprezę można uznać za udaną.
Danuta Zdunek
„Bądź ostrożny na drodze”...
„Bądź ostrożny na drodze”...
Pod tak znamiennym tytułem odbyło się w Jedwabnie przedstawienie dla przedszkolaków z Przedszkola oraz klas I - III z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Było ono niezwykłe bowiem w role aktorów wcielili się rodzice najmłodszych. To jednocześnie prezent z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka zaprezentowany dzieciom w dniu 19 maja 2015 r. Reżyserką przedstawienia była pani Jadwiga Niebrzydowska – nauczyciel przedszkola w Jedwabnie.
Przedstawienie – to kontynuacja 3 – letniego projektu przedszkolnego BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE, którego koordynatorem jest pani Danuta Zdunek, także nauczycielka przedszkola.
Dzięki zaangażowaniu rodziców ich pociechy mogły dowiedzieć się lub przypomnieć, jak należy zachowywać się na drodze, co robić, by bezpiecznie bawić się na podwórku oraz do czego służą znaki drogowe. Treść scenariusza była tym bardziej wiarygodna i przekonująca, ponieważ w przedstawieniu uczestniczyli panowie policjanci, którzy przyjaźnie uśmiechali się do dzieci i potwierdzali treść słów wypowiadanych przez mało doświadczonych „aktorów”.
Danuta Zdunek
Prezentacja Elżbiety Szatkowskiej "Trójkąty" przygotowywana w ramach Stypendium Marszałkowskiego
PODZIĘKOWANIA za udział w I turze warsztatów przeprowadzonych w szkołach gimnazjalnych w ramach projektu "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu"
Uzyskanie certyfikatu i tytułu „Bezpiecznej Szkoły” w ogólnopolskim programie „Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń”.
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego uzyskując certyfikat i tytuł „Bezpiecznej Szkoły”.
Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.
Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1" do „10". Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu Bezpieczna Szkoła jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzi po 2 przedstawicieli organizatorów konkursu.
Zadania konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń:
1. Przeprowadzenie, we wszystkich klasach szkoły, debaty uczniowskiej nt. Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel z testem sprawdzającym dla uczniów wg układu opracowanego przez szkołę. Ocena jury na podstawie testów, po 3 z każdej klasy, przesłanych do jury.
2. Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości). Zasady konkursu, z dostosowaniem do grup wiekowych, opracowują szkoły uczestniczące w konkursie. Ocena na podstawie 10 najciekawszych prac wg wyboru szkoły, przesłanych przez szkoły do jury konkursu.
3. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp. Ocena na podstawie opisu wykonanych przedsięwzięć, sporządzonego przez szkołę i przesłanego do jury.
4. Przeprowadzenie pogadanek we wszystkich klasach na temat: Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne. Zalecane podjęcie tematu relacji „chłopcy-dziewczęta" - język, kultura osobista etc. „Czy uczniowie klną i dlaczego..." Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury.
5. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
6. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów nt. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe - co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki". Wskazany udział specjalisty ds. prewencji z Policji, pedagoga-specjalisty z zakresu resocjalizacji. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
7. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem Mój przyjaciel jest inwalidą - jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
8. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa"; gdzie szukać pomocy. Wskazany udział przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej i pomocy rodzinie, zawodowych kuratorów sądowych.
9. Przeprowadzenie konwersatoriów na temat: Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia... Prezentacja może obejmować podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego - w konwencji odpowiedniej dla grup wiekowych, a także tematykę przestępczości nieletnich i wykonywania kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich oraz sądy powszechne.
10. Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącej kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów.
11. Zgłoszenie swoich przedstawicieli (nauczycieli, pedagogów, psychologów) do udziału w seminarium Bezpieczna Szkoła 2015, które w okresie od 12 marca do 12 czerwca 2015 r. przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Sprawdzian trzecioklasisty i piątoklasisty 2015 w Zespole Szkół w Jedwabnie
Sprawdzian trzecioklasisty i piątoklasisty 2015 w Zespole Szkół w Jedwabnie
Sprawdzian piątoklasisty
Celem badań jest pomoc nauczycielom, aby ci lepiej zaplanowali dalszą pracę z uczniami. Badania ponadto sprawdzą, czy szkoła pomogła uczniom rozwinąć umiejętności rozumowania, myślenia strategicznego, argumentowania, wnioskowania czy dokonywania interpretacji.
W badaniu brali udział uczniowie naszej szkoły. Wyniki testu będą informacją dla nauczycieli i szkoły o tym, jaki poziom kompetencji z języka polskiego i matematyki osiągnęli uczniowie w badanych obszarach.
Sprawdzian trzecioklasisty
Celem Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasistów jest przeprowadzenie badań wybranych umiejętności i postaw uczniów kończących I etap edukacji szkolnej.
Testy badają umiejętności z Podstawy programowej kształcenia ogólnego, m. in.:- czytanie rozumiane zarówno jako prosta czynność oraz jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów;
- myślenie matematyczne – umiejętność korzystania z podstawowych narzędzi matematyki w życiu codziennym oraz prowadzenia elementarnych rozumowań matematycznych;
- komunikowania się w języku ojczystym;
- wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań
i rozwiązywania problemów; - opanowania treści nauczania edukacji polonistycznej i edukacji matematycznej
na I etapie kształcenia;
Badanie umiejętności uczniów kończących klasę trzecią opiera się na testach z języka polskiego i z matematyki pozwalających uczniom na zaprezentowanie umiejętności zdobywanych podczas codziennej nauki w szkole, na zastosowanie posiadanej wiedzy w sytuacjach nietypowych oraz na wykazanie się dodatkowymi umiejętnościami.
WSZYSTKIM TEGOROCZNYM TRZECIOKLASISTOM
ŻYCZYMY NIEUSTAJĄCEGO ZAPAŁU W CODZIENNEJ PRACY
ORAZ POWODZENIA W PIERWSZYCH W ICH ŻYCIU EGZAMINACH!!!
„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” Konkurs literacki ze znajomości książki A. Domańskiej „Historia żółtej ciżemki”
Organizatorzy: Marzena Skulimowska – Kamola oraz Wanda Bojarska
Uczestnicy: uczniowie klas V – VI
Konkurs odbył się 30 IV 2015 r. w bibliotece szkolnej.
Główny cel konkursu: budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą oraz rozwijanie zainteresowania przeszłością historyczną i kulturową naszego kraju.
REGULAMIN KONKURSU „KOCHAĆ, JAK TO ŁATWO WYŚPIEWAĆ”
REGULAMIN KONKURSU
„KOCHAĆ, JAK TO ŁATWO WYŚPIEWAĆ”
Jedwabno 27.05.2015
I. Organizator konkursu: Zespół Szkół w Jedwabnie
II. Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie
III. Termin konkursu: 27 maja 2015r.(środa) g.9.00 , GOK w Jedwabnie ( sala widowiskowa).
Prezentacja dotycząca "Szkodliwości DOPALACZY"
I Miejsce dla Gimnazjum w Jedwabnie w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
I Miejsce dla Gimnazjum w Jedwabnie
w
Eliminacjach Powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 18.04.2015r. wzięli udział uczniowie z 6 gmin powiatu szczycieńskiego. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie z Gimnazjum w Jedwabnie. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Pasymiu. Na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum w Dźwierzutach.
Uczniowie zmierzyli się w dwóch konkurencjach jakimi były test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w tym również przy użyciu defibrylatora.
Nagrody uczestnikom wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinspektor Tomasz Michalczak.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu
bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej
w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy
przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu
drogowym.
Uczniowie biorący udział w Eliminacjach powiatowych zmierzą się 15.05.2015r. w finale wojewódzkim który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie.
Dowożenie dla uczniów klas I i II Gimnazjum uczestniczących w zajęciach Akademii Młodych Inżynierów 18.04.2015
Dowożenie dla uczniów klas I i II Gimnazjum uczestniczących w zajęciach Akademii Młodych Inżynierów
18.04.2015
Narty - 8,10
Warchały - 8,15
Dzierzki - 8,20
Nowy Dwór - 8,25
Brajniki 8,30
Burdąg 8,35
Waplewo- 8,40
Piduń - 8,30
Szuć - 8,35
Kot - 8,45
Archiwum Aktualności