Aktualności
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie z dnia 13 kwietnia 2015r. o liczbie dzieci przyjętych i dzieci nie przyjętych do przedszkola w Jedwabnie.
UWAGA - Praca przedszkola podczas egzaminów gimnazjalnych.
U w a g a
W związku z egzaminami gimnazjalnymi w dniach 21, 22, 23 kwietnia oddziały przedszkolne (grupa p. Kuśmierczyk M., Marciniak S.) będą funkcjonowały nieco inaczej niż zwykle.
W związku z powyższym, bardzo proszę zgłaszać u nauczycieli grup lub wpisywać na listę te dzieci, które będą przychodziły na zajęcia w tych dniach.
Informacja o pracy Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Jedwabnie
W dniach 31.03.2015 - 06.04.2015 Hala Sportowa przy Zespole Szkół w Jedwabnie będzie nieczynna.
Informacje o Sprawdzianie Szóstoklasitów - Cykl fimów na stronie CKE.
Funkcjonowanie Przedszkola w czasie trwania Sprawdzianu Szóstoklasisty w dniu 01 kwietnia.
U w a g a
W związku ze sprawdzianem szóstoklasisty w dniu 01 kwietnia oddziały przedszkolne przy Zespole Szkół w Jedwabnie (grupa p. Kuśmierczyk M. i Marciniak S.) mają dzień wolny od zajęć edukacyjnych.
W przypadku dzieci, których rodzice pracują, a w związku z czym nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom, w tych dniach oprócz grupy „maluchów” będzie funkcjonowała dodatkowa grupa, w której dyżur będą pełniły p. Kuśmierczyk i Marciniak S.
Fotorelacja z II Szkolnego Konkursu "Mam Talent"
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLNA
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLNA
18 marca 2015 r. odbyła się na Hali Sportowej w Jedwabnie już II Spartakiada Przedszkolna pod hasłem „ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO”. Tak jak w roku ubiegłym jej organizatorkami były nauczycielki z Przedszkola Samorządowego w Jedwabnie – Danuta Zdunek i Jadwiga Niebrzydowska. Spartakiada to kontynuacja ogólnopolskiego projektu przedszkolnego BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE, którego koordynatorem jest pani Danuta Zdunek. Projekt trwa 3 lata. Obecnie to II rok jego realizacji.
Celem projektu, w tym również SPARTAKIADY jest takie spędzanie wolnego czasu dzieci, rodziców, rodziców z dziećmi, by odbywało się ono bezpiecznie, aktywnie, a także, by uczestnicy uczyli się przestrzegania ustalonych zasad i reguł. Powyższa impreza sportowa jest motorem do promowania sportu jako aktywnego wypoczynku, do zachęcania dzieci do wykonywania ćwiczeń samodzielnie bez pomocy rodzica czy nauczyciela. Podczas takiej zabawy dziecko uczy się także, że najważniejsza jest zabawa, a nie wygrana czy przegrana, choć jej również należy umieć stawić czoło.
W SPARTAKIADZIE wzięły udział 4 grupy przedszkolaków z Zespołu Szkół w Jedwabnie: 3 grupy przedszkolne z Jedwabna – KRASNOLUDKI, SMERFY I MISIE oraz grupa „0” SŁONECZKA z Nowego Dworu. Impreza była wspólną zabawą dzieci z rodzicami. Łącznie na hali uczestniczyło ponad 100 osób.
Przed konkurencjami dzieci odśpiewały hymn BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA i przystąpiły do zawodów. Wynik SPARTAKIADY przedstawiał się następująco:
I miejsce zajęła grupa 5, 6 – latków MISIE; II miejsce zajęła grupa 4, 5 i 6 – latków SMERFY; III miejsce zajęła grupa 5 i 6 – latków SŁONECZKA i IV miejsce zajęła grupa 3 i 4 latków KRASNOLUDKI. Wszyscy wspaniale się bawili i zadowoleni wrócili do swoich sal.
Opracowała Danuta Zdunek
Więcej zdjęć dostępne w albumie fotograficznym na stronie.
(kliknij powyższy napis aby przejść do albumu)
„Baśnie są wśród nas” - pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie z dnia 6 marca 2015r. o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016.
AKADEMIA MŁODYCH INŻYNIERÓW - "II Zawody z robotyki"
AKADEMIA MŁODYCH INŻYNIERÓW
II Zawody z robotyki
45 uczniów z 4 szkół rywalizowało w II Zawodach z projektowania, budowy i programowania robotów. Miejscem rywalizacji był Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.
Drużyny rywalizowały w dwóch różnych konkurencjach, a ich zadaniem było zbudowanie i zaprogramowanie określonego robota. W pierwszej konkurencji robot musiał udać się po ładunek i przetransportować go w określone miejsce, natomiast w drugiej robot z czujnikiem podczerwieni miał za zadanie wyczyszczenia oznaczonej powierzchni z papierowych śmieci. O zwycięstwie decydował łączny czas wykonania obu konkurencji przez zbudowane roboty.
Gimnazjum w Jedwabnie reprezentowało 10 uczniów startujących w dwóch zespołach. Zawody wygrała drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie Paweł Trędowski, Michał Moskalik, Piotr Lidacki, Szymon Miecznikowski i Norbert Szuszman. Kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie z Gimnazjów nr 2 w Ostródzie i nr 1 w Ostródzie.
BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - "Produkty bezpieczne i niebezpieczne"
"Produkty bezpieczne i niebezpieczne"
"Produkty bezpieczne i niebezpieczne" pod takim hasłem w ramach projektów przedszkolnych: BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE oraz RADOSNE PRZEDSZKOLE 26 lutego 2015 r. odbyło się w Przedszkolu w Jedwabnie spotkanie z panią pielęgniarką. Miało ono na celu przekazanie dzieciom informacji o tym, że nie wszystko, co jest kolorowe i ładnie pachnie, jest do jedzenia. Mowa głównie o lekarstwach i różnego rodzaju syropach, które znajdują się w każdym domu. Jednak nie wszędzie są one odizolowane od dzieci.
Dlatego najmłodsi muszą wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie powinny bez wiedzy dorosłych ich przyjmować.
Opracowała Danuta Zdunek
BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - "Sałatka owocowa"
"Sałatka owocowa"
Bycie uczestnikiem projektu BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE stanowi ciągle nowe wyzwania. Dzieci wciąż uczą się życia
w bezpiecznym otoczeniu. Dlatego 25 lutego 2015 r. maluchy z Przedszkola Samorządowego w Jedwabnie zrobiły sałatkę owocową. Po wcześniejszej pogawędce z Nauczycielką, do wykonania dzieła z bananów, jabłek, pomarańczy, gruszek, kiwi dzieci użyły noży...plastikowych. Wiedziały, jak się nimi posługiwać, by nikomu nie zrobić krzywdy. Cel zadania był dalekosiężny, ponieważ po wykonaniu pracy, przedszkolaki zjadły jej wytwory, tym samym zapewniając swojemu organizmowi mnóstwa witamin.Opracowała Danuta Zdunek
Rekrutacja Szkoła Podstawowa, Gimnazjum - Rok Szkolny 2015/2016
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie z dnia 24 lutego 2015 r. - Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół w Jedwabnie na rok szkolny 2015/2016
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie
z dnia 24 lutego 2015 r.
podstawa prawna:
Art. 20 w ust.1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 7)
W postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół w Jedwabnie na rok szkolny 2015/2016 obowiązują:
- kryteria wynikające ze statutu
Każdemu kryterium przypisana jest określona liczba punktów.
· Spełnianie kryteriów należy potwierdzić dołączając do wniosku, określone niżej dokumenty.
· W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.
Kryteria wynikające ze statutu szkoły
punkty
1.
Dziecko posiada rodzeństwo w szkole
50
2.
Dziecko uczęszczało do szkoły – kontynuacja nauki
50
3.
Dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny.
50
4.
Gimnazjum – Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem.
50
Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów samorządowych:
- Oświadczenie o pobycie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub objęciu rodziny dziecka nadzorem kuratora lub asystenta rodziny.
Dokumenty składa się w oryginale, formie notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica/prawnego opiekuna lub dyrektora szkoły.
Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
Harmonogram:
Lp.
termin
Etap rekrutacji
1
11.V. – 22.VI.
Składanie dokumentów do szkoły.
2
do 30. VI. do godz.14,00
(kandydaci do gimnazjum)
Dostarczenie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu.
3
do 3.VII. do godz.14,00
Ogłoszenie przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.
4
do 7.VII. do godz.14,00
Potwierdzenie woli przyjęcia do gimnazjum.
5
do 8.VII. do godz.14,00
Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły.
Zgłoszenie dziecka do szkoły lub wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły do pobrania w sekretariacie Zespołu Szkół lub bezpośrednio ze strony www.zsjedwabno.edupage.org w zakładce rekrutacja.
Rekrutacja Przedszkole 2015 r.
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie - rekrutacja do samorządowego przedszkola w Zespole Szkół w Jedwabnie na rok szkolny 2015/2016
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie
z dnia 20 lutego 2015 r.
podstawa prawna:
Art. 20 w ust.1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 7)
W postępowaniu rekrutacyjnym do samorządowego przedszkola w Zespole Szkół w Jedwabnie na rok szkolny 2015/2016 obowiązują:
- kryteria określone w ustawie o systemie oświaty tzw. kryteria ustawowe,
- kryteria ustalone przez Radę Gminy tzw. kryteria samorządowe.
Każdemu kryterium przypisana jest określona liczba punktów.
Spełnianie kryteriów należy potwierdzić dołączając do wniosku, określone niżej dokumenty.
W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.
Wielodzietność rodziny kandydata oznacza rodzinę, która wychowuje troje i więcej dzieci (art. 20b ustawy o systemie oświaty)
Samotne wychowywanie dziecka oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem (art. 20b ustawy o systemie oświaty).
L.p.
Kryteria
Liczba punktów
Kryteria ustawowe
1.
Wielodzietność rodziny kandydata
100
2.
Niepełnosprawność kandydata
100
3.
Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
100
4.
Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
100
5.
Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
100
6.
Samotne wychowywanie kandydata
w rodzinie100
7.
Objęcie kandydata pieczą zastępczą.
100
Kryteria samorządowe
1.
Dziecko obojga rodziców pracujących/studiujących w systemie stacjonarnym
Kryterium stosuje się również do pracującego/studiującego rodzica samotnie wychowującego dziecko.
80
2.
Dziecko jednego z rodziców pracujących /studiujących w systemie stacjonarnym.
40
3.
Czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie.
10
4.
Dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny
30
5.
Rodzeństwo dziecka kontynuującego wychowanie przedszkolne w tym samym przedszkolu
10
Dokumenty, które rodzice/prawni opiekunowie dołączają do wniosku:
Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów ustawowych:
1) Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata.
2) Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.).
3) Prawomocny wyroku sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu dziecka wspólnie z jego rodzicem.
4) Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą
z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, z późn. zm.).Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów samorządowych:
- Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu, z uczelni o pobieraniu nauki lub zaświadczenie z UG o prowadzeniu gospodarstwa rolnego albo pozarolniczej działalności gospodarczej obojga rodziców (lub samotnego rodzica).
- Oświadczenie o pobycie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub objęciu rodziny dziecka nadzorem kuratora lub asystenta rodziny.
Dokumenty składa się w oryginale, formie notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica/prawnego opiekuna.
Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
Harmonogram:
Etap rekrutacji
Data
Wydawanie i przyjmowanie „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” w Przedszkolu Samorządowym w Zespole Szkół w Jedwabnie
23 – 27. II. 2015
Weryfikacja deklaracji celem ustalenia ilości wolnych miejsc w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych.
02 - 03. III. 2015
Zamieszczenie informacji o ilości wolnych miejsc na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.
06. III. 2015
Wydawanie i przyjmowanie „Wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola” dla dzieci zgłaszanych po raz pierwszy do przedszkola.
13. III – 24. III. 2015
Posiedzenie Komisji rekrutacyjnej.
26 – 27. III. 2015
Ogłoszenie list dzieci przyjętych do przedszkola oraz listy rezerwowej. Zamieszczenie ich na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej przedszkola.
13. IV. 2015
Deklaracja rodzica o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz załączniki do pobrania w sekretariacie Zespołu szkół lub bezpośrednio ze strony www.zsjedwabno.edupage.org w zakładce rekrutacja.
Biblioteka - Wielkie Bajkoczytanie
„Wielkie Bajkoczytanie”
Rok szkolny 2014/2015
W tym roku szkolnym postanowiliśmy zapoznać uczniów naszej szkoły
z baśniami, które powstały
w ubiegłym roku szkolnym podczas ogłoszonej przez bibliotekę akcji
p.n. „Wielkie Bajkopisanie”
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu - 21 stycznia 2015 r.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu - 21 stycznia 2015 r.
Dzień Babci i Dziadka to zawsze intrygujący czas. To czas przygotowań i ogromnych emocji towarzyszących tak „dziadkom” jak i ich wnukom. My, dorośli też kiedyś byliśmy wnukami, bądź jeszcze nimi jesteśmy i wiemy, jakie to ważne dla małego człowieka mieć wokół siebie osoby, które mają tak dużo cierpliwości, uśmiechu, a przede wszystkim czasu, by odpowiadać na najbardziej zawiłe i niezrozumiałe pytania. Przecież bardzo często to właśnie Babcia, czy Dziadek jako pierwsi przedstawiają wnukom zagadnienia życia. To Babcia i Dziadek wprowadzają dzieci w arkana zabawy. A zabawa pomaga dziecku uczyć się reagować na własne otoczenie, na zmianę rodzaju i treści wypowiedzi, na zachowanie się odpowiednio do poleceń i oczekiwań ze strony nauczyciela i kolegi, czy koleżanki w zabawie. Z pewnością zabawa nie jest stratą czasu. Dostarcza ona dziecku wartościowych i kształcących doświadczeń. Ma też ogromne znaczenie dla jego wszechstronnego rozwoju. Sprzyja rozwojowi fizycznemu, zwłaszcza mięśni. Stanowi zachętę do komunikowania się z innymi. Pozwala na rozładowanie tłumionych napięć emocjonalnych, jak również jest znakomitym ujściem dla potrzeb i pragnień dziecka. Dlatego też w środę (grupy Krasnoludków i Smerfów) i czwartek (grupa Misiów) przed południem nie mogło zabraknąć w tutejszym przedszkolu tych właśnie doświadczeń.
Należy zaznaczyć, że Krasnoludki i Misie obchodziły Dzień Babci i Dziadka w salach przedszkolnych, natomiast Smerfy zaprosiły do swego grona seniorów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie i razem bawili się w szkolnej bibliotece.
Najpierw dzieci przedstawiły program artystyczny, a następnie wspaniale bawiły się z najstarszymi członkami swoich rodzin. Ich występy artystyczne przeplatane były zabawami z ukochanymi seniorami.
A na zakończenie imprezy na stole czekał na wszystkich słodki poczęstunek, ciasta i ciasteczka przygotowane przez mamy milusińskich. Trzeba też dodać, że „dziadkowie” nie odeszli z przedszkola z „pustymi rękami”, bowiem każdy przedstawiciel rodu otrzymał upominek, którym była laurka z przepięknymi życzeniami.
Więcej zdjęć dostępne w Albumie fotograficznym.
(kliknij powyższy napis aby przejść do albumu)
Archiwum Aktualności