Informacje dotyczące Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023 w dniu 23 czerwca 2023 r.
Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ – AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI – AGNIESZKĄ FRĄCZEK.
- W dniu 2 czerwca 2023 roku, dzięki wspaniale rozwijającej się współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jedwabnie oraz dzięki życzliwości dyrektor tejże biblioteki – Pani Ireny Cytruk, uczniowie naszej szkoły kolejny już raz mieli możliwość poznania osoby, która zajmuje się tworzeniem tekstów dla dzieci. Tym razem gościliśmy jedną z najpopularniejszych pisarek – autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci oraz popularyzatorkę wiedzy o współczesnej polszczyźnie – Panią Agnieszkę Frączek.
Dzień Dziecka w SP Jedwabno
Atrakcje związane z Dniem Dziecka zostały w tym roku w naszej szkole przeniesione na dzień 9 czerwca 2023r. Tradycyjnie uczniowie mogli spróbować swoich sił w sportowych zmaganiach. Starsi uczniowie rywalizowali na hali sportowej w konkursach przygotowanych przez p. Beatę Błaszczuk i p. Arkadiusza Kopeć. Młodsi mieli do dyspozycji plac przed budynkiem szkoły. Ich czas zorganizowała p. Izabela Dziekiewicz. Oczywiście każdej klasie towarzyszył wychowawca dopingując i zachęcając do uczestnictwa w konkurencjach. Zastrzyk energii zapewniła Rada Rodziców serwując gofry i watę cukrową. Później wszyscy mogliśmy zobaczyć wnętrze samochodu strażackiego oraz poznać niektóre z jego możliwości wykorzystywanych w czasie akcji, do których wyjeżdżają strażacy.
17
Fotorelacja - Egzamin Klas Ósmych - Dzień Trzeci
- 4
Fotorelacja - Egzamin Klas Ósmych - Dzień Drugi
- 37
Fotorelacja - Egzamin Klas Ósmych - Dzień Pierwszy
- 3
Jedwabieńscy nauczyciele są jeszcze lepsi!
Nauczycielki z Zespołu Szkół, Dorota Jankiewicz i Aleksandra Zaorska wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu.
Szkolenie prowadziła dr Magdalena Grycman nosiło one tytuł „ Rozwijanie kompetencji komunikacyjnej u osób ze złożonymi potrzebami komunikacji w oparciu o superwizje”.
Poznawaliśmy schematy wprowadzania sposobów porozumiewania się z osobami którym sprawia to trudność, uczyłyśmy się praktycznie zorganizować przestrzeń, poznawałyśmy sposoby nawiązanie kontaktu.
Dołączyliśmy do wyjątkowej grupy szkół rozwijających się w tym kierunku.
Spotkanie było bardzo inspirujące.
Aleksandra Zaorska
MIESIĄC PRZYRODY W NASZEJ SZKOLE
Kwiecień, to miesiąc przyrody. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy prze cały miesiąc kwiecień. W ramach obchodów miesiąca przyrody w naszej szkole odbył się szereg działań, których celem było uświadomienie wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.
Wychowawcy i przedmiotowcy przeprowadzili pogadanki z dziećmi na temat ekologii. Został zorganizowany konkurs na logo PSZOK Jedwabno oraz konkurs „Zrób coś z niczego – bądź Eko”. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane podczas pikniku ekologicznego zorganizowanego przez GOK Jedwabno. Nasza szkoła wzięła również udział w festynie ekologicznym, podczas którego dzieci mogły wykonać prace plastyczne z użyciem odpadów nadających się do recyklingu: domki dla owadów, wiklina z papieru, ozdabianie słoików. Poza tym nasza szkoła wzięła udział w sadzeniu lasu pamięci Jana Pawła II. W obchody miesiąca przyrody włączyła się również świetlica szkolna ,,STONOGA”. Dzieci na zajęciach świetlicowych wykonały m.in. plakat z okazji Dnia Ziemi, prace plastyczne ze starych, niekompletnych puzzli oraz innych materiałów, porządkowały teren wokół szkoły.
3
XV POWIATOWY KONKURSU PIOSENKI MIŁOSNEJ „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać…”
Nowa galeria XV POWIATOWY KONKURSU PIOSENKI MIŁOSNEJ „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać…” została dodana do albumu fotograficznego
XV POWIATOWY KONKURSU PIOSENKI MIŁOSNEJ „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać…”
102
WYNIKI XV POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI MIŁOSNEJ „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać…”
Uroczysty apel z okazji Świąt Majowych
Nowa galeria Uroczysty apel z okazji Świąt Majowych została dodana do albumu fotograficznego
Uroczysty apel z okazji Świąt Majowych
11
WYNIKI XVII GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI MIŁOSNEJ „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać…”
Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej
- Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej
Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie
za rok 2022
XVII Gminny Konkurs Piosenki Miłosnej „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać…”
„Prawdy nie można rozstrzelać…” - zbrodnia katyńska z 1940 r.
13 kwietnia 2023 r. w Kościele Parafialnym w Jedwabnie odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę okrutnej zbrodni dokonanej na Narodzie Polskim.
Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego- p. Jadwigi Krawczyk przygotowali i przedstawili montaż słowno- muzyczno- multimedialny. Niezmiernie wielki wkład wnieśli: p. Bogdan Kopeć- odpowiedzialny za wsparcie techniczne i poczet sztandarowy oraz p. Barbara Gnoza- Wawrzynkiewicz- wybór utworów muzycznych i przygotowanie wokalne.
Przedstawiono prezentację, w której -obecnym podczas uroczystości- przypomniano najważniejsze wydarzenia z 1940 r., gdy decyzją NKWD rozstrzelano ok. 22 tysięcy obywateli polskich stanowiących elitę narodu. Przez całe lata propaganda ZSRR i PRL twierdziła, że mordu dokonali hitlerowcy.
Wiersz Zbigniewa Herberta pt. „Guziki” uświadomił wszystkim, iż pomimo próby zatarcia zbrodni przez władze ZSRR i PRL to właśnie one- guziki z płaszczy i mundurów- „świadkowie zbrodni/Z głębin wychodzą na powierzchnię (…)”, by mówić o prawdzie, którą ujawniono dopiero 13 kwietnia 1990 r.
Piękne piosenki zaśpiewane przez uczennice kl. 6a i Anielę Orzechowską z kl. 6b wprowadziły w nostalgiczny nastrój i pozwoliły zrozumieć historię owego bestialskiego mordu na naszych Rodakach. Utwór o wymownym tytule: „Mamo tyś płakała (…) /oni cios zadali, ludzie ze stali”, czy słowa piosenki: „Ostatni list”: „skreślam dziś do Ciebie kilka słów/Chociaż wiem, nie dojdą pewnie znów/ Piszę stąd do Ciebie ten ostatni raz/Stoję dziś u kresu moich dróg/ Każą nam wysiadać, to już tu/Ten brzozowy lasek to mój grób/ Jeszcze tylko westchnę jeden raz/ Jeszcze myśl ostatnia.../Kocham Was...” - zapewne na długo pozostaną w sercach i pamięci wszystkich uczestników tej uroczystości.
Dziękujemy serdecznie Księdzu Proboszczowi- Romanowi Lompie za pomoc w przedstawieniu prezentacji, Dyrekcji ZS w Jedwabnie oraz uczniom klasy 6a: Dominice Bajurko, Nikoli Ciak, Igorowi Brzozowskiemu, Marcie Dymkowskiej, Lenie Jędrzejczyk, Oliwii Kłodowskiej, Marcelinie Maciejczuk, Celinie Michalak, Helenie Orzechowskiej, Amelii Rogalskiej, Nikoli Rydzewskiej, Karolinie Teske, Lenie Winiarskiej i Zosi Zbylut oraz Anieli Orzechowskiej.
Jadwiga Krawczyk
Bogdan Kopeć
1
Udział uczniów w sadzeniu „Lasu Pamięci Jana Pawła II”
Nowa galeria Udział uczniów w sadzeniu „Lasu Pamięci Jana Pawła II” została dodana do albumu fotograficznego
Udział uczniów w sadzeniu „Lasu Pamięci Jana Pawła II”
2
REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO „ZRÓB COŚ Z NICZEGO – BĄDŹ EKO”
Cele konkursu:
- ukazanie możliwości kreatywnego powtórnego zastosowania odpadów;
- propagowanie działań proekologicznych;
- popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w mieście i najbliższym otoczeniu;
- zwiększenie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów,
- popularyzacja plastycznej i technicznej twórczości.
VIII Charytatywny Bieg CARITAS Jedwabno 2023 30.04.2023 r.
Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” w naszej szkole
W dniach od 20 listopada 2022r. do 1 marca 2023 r. odbyła się w naszej szkole i przedszkolu zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” zorganizowana i koordynowana przez Samorząd Uczniowski. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych w trakcie trwania zbiórki do skarbonek klasowych. Uczniowie klas IV-VIII SP i przedszkolaki zebrali łącznie sumę 293 zł 93 gr. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.
Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Makiety średniowiecznego zamku lub grodu - prace uczniów klas 5 SP w ramach lekcji historii
Archiwum Aktualności