• Aktualności

            • „BAWMY SIĘ Z PANIĄ ZIMĄ”

            • BAWMY SIĘ Z PANIĄ ZIMĄ”

              29 stycznia 2021r. w grupie „Sówek” odbył się turniej drużyn pod tytułem: „Bawmy się z panią Zimą”.

              Pani Zima przygotowała drużynom różne zadania do wykonania. Były one ukryte w kolorowych kopertach. Zadaniem drużyn było poprawne wykonywanie zadań i zdobycie, jak najwięcej punktów.

              Na początku drużyny zaśpiewały piosenkę pod tytułem: „Pomóż ptakom”,

              i przystąpiły do wykonania następujących zadań:

              - „Co to za ptak?”- układanie puzzli;

              - „Odgłosy przyrody” - zagadki obrazkowo- dźwiękowe;

              -„Zagadki z przedszkolnej szufladki”- rozwiązywanie zagadek słownych;

              -„Zwierzęta i ich domy”- dopasowywanie zwierząt do ich mieszkań

              -„Obrazek dla Pani Zimy”- wykonanie obrazka na przerwę w muzyce.

                       Wszystkie zadania i konkurencje przygotowała pani Sabina. Nad poprawnością wykonywania zadań czuwała „Sówka”, w rolę, której wcieliła się pani Bogusia. Pani Anetka była „kolorowym ptaszkiem”, który umieszczał punkty na ogólnej tablicy z wynikami.

              Wszystkie drużyny spisały się wspaniale. W nagrodę otrzymały medale.

          • Kalendarz adwentowy 
            • Kalendarz adwentowy 

            •  

              Kalendarz adwentowy 

              (kliknij powyżej aby uruchomić)

               

              1. grudnia rozpoczęliśmy odliczanie dni do Świąt i zapraszamy do wspólnej zabawy. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy nadejścia Bożego Narodzenia. Codziennie będziemy wspólnie otwierać kolejne okienko w kalendarzu przybliżając tradycje, zwyczaje i historie związane z Bożym Narodzeniem. Pojawią się także zadania, wycieczki (co prawda tylko wirtualne ;) czy koncerty. Bardzo za Wami tęsknimy i chcielibyśmy wspólnie przeżywać ten piękny czas w roku.

              Jeśli zechcecie się z nami podzielić efektami swoich prac nadsyłajcie je na mój adres: m.skulimowska-kamola@zsjedwabno.pl

               

              Czekam na zdjęcia Waszych prac,

              Marzena Skulimowska - Kamola

               

          • Świetlicowa akcja „Choinka” - grudzień 2020r.
            • Świetlicowa akcja „Choinka” - grudzień 2020r.

            •  

               

                   Boże Narodzenie to czas wyczekiwany przez wielu z nas. Jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem, ubieranie choinki, czy oczekiwanie na wymarzone prezenty sprawiają, że to najmłodsi czerpią szczególną radość z tego niezwykłego okresu. Dlatego też, zorganizowałyśmy w świetlicy szkolnej akcję, pt. „Choinka”. Jej głównym celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych związanych z własnoręcznym wykonywaniem bombek i strojeniem choinki. Na początku, każde dziecko otrzymało swoją papierową choinkę, która w okazałej formie, zawisła na ścianie świetlicy. Następnie, każdego dnia, dzieci wykonywały po dwie bombki, jedną według instruktażu nauczyciela, a drugą według własnego pomysłu. Dzieci były bardzo kreatywne i zaangażowane, a ich prace niezwykłe. Świetlica z dnia na dzień stawała się coraz bardziej kolorowa i świąteczna, a rozbrzmiewające kolędy i piosenki bożonarodzeniowe, zachęcały dzieci do wspólnego śpiewania i działania. Przygotowaliśmy też papierowe buty na prezenty, gdyż w piątek (4  grudnia), mieliśmy gościć Świętego Mikołaja. Niestety, w wyniku pojawienia się w naszej szkole przypadku COVID-19, szkoła została zamknięta i uczniowie przeszli na nauczanie zdalne. Smutek dzieci był naprawdę ogromny, niektórzy nawet płakali. Wierzę, że mimo wszystko, dzieci zabrały ze sobą cudowną atmosferę, która panowała w świątecznej świetlicy, a akcja „Choinka” sprawi, iż dzieci samodzielnie wykonają w domu ozdoby choinkowe oraz zachęcą do wspólnych działań członków rodziny.

               

              „Niech te święta, tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek.

              Niechaj gwiazdka z nieba leci , niech Mikołaj tuli dzieci.

              Biały puch niech z góry pada, niechaj piesek w nocy gada.

              Niech choinka pachnie pięknie no i radość będzie wszędzie.”

              Wesołych Świąt!

                                                                             

              Nauczycielki świetlicy

          • Obchody nietypowych świąt listopadowych w świetlicy szkolnej
            • Obchody nietypowych świąt listopadowych w świetlicy szkolnej

            •  

              * Dzień Czarnego Kota – 17 listopada

              * Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci – 19 listopada

              * Dzień Buraka – 24 listopada

               

                   Przeglądając internetowy kalendarz Kalbi.pl. można dowiedzieć się, jak wiele nietypowych  świąt obchodzą ludzie na całym świecie. Dlatego też zachęciłyśmy uczniów do obchodów niektórych z tych świąt. Jednym z takich dni był „Dzień Czarnego Kota”. Według przesądów, czarny kot przynosi pecha, ale wielu ludzi wierzy, że jest właśnie odwrotnie                   i czarny kot jest właśnie symbolem szczęścia. Włoskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt                  i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów uznało, że należy zwrócić uwagę na konieczność opieki nad tymi zwierzętami oraz walczyć  z uprzedzeniami i przesądami, które są bardzo niebezpieczne dla czarnych kotów. Nasi uczniowie bardzo kochają koty i to właśnie kot jest często tematem przewodnim prac plastycznych. Ku naszemu zaskoczeniu, właśnie             w Dniu Czarnego Kota, do świetlicy zawitał piękny czarny kot, który niezauważony wszedł przez uchylone okno. Dzieci, jak to dzieci, musiały go dotknąć, pogłaskać. Uznały też, że to szczęśliwy dla nich dzień, gdyż odwiedziny takiego gościa, to raczej rzadkość. Niestety, po krótkiej chwili, musieliśmy wypuścić kotka na dwór, aby wrócił do swojego domu. Oczywiście, do końca dnia tematem przewodnim był kot, jego pielęgnacja i opieka nad nim. A prace plastyczne odzwierciedliły miłość dzieci do tego uroczego zwierzaczka.

                   Kolejne święto, na które zwróciłyśmy uwagę dzieci, to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Temat bardzo trudny, ale jakże potrzebny do omówienia, gdyż dorośli czasem zapominają, że„dziecko to także człowiek, ale jeszcze mały…”, jak słusznie powiedział kiedyś Janusz Korczak. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko „jest właścicielem pewnych praw i wolności, które nazywają się prawami człowieka”. I o tych prawach dzieci właśnie rozmawialiśmy, ustalając co wolno, a czego nie wolno stosować wobec naszych młodszych kolegów i koleżanek. Jak się okazało, dzieci doskonale znają swoje prawa. Wiedzą też, że przemoc jest zła bez względu na to, kto                     i w jakiej formie ją stosuje. Dlatego też, zapisując wypowiedzi na balonach, dzieci jasno                     i zwięźle precyzowały czego oczekują od dorosłych i rówieśników, ale też od siebie. Miłość, szacunek, zrozumienie, opieka, to właśnie słowa, które dzieci wypowiadały najczęściej. Pogadanka, poprzedzona krótkim filmem reklamowym na temat przemocy stosowanej wobec dzieci, dała im także możliwość skonfrontowania swoich zachowań i postaw w obliczu bycia świadkiem takiego zdarzenia.

                   Nietypowe święto to także „Dzień Buraka”, obchodzony corocznie w dniu 24 listopada. Określenie „burak” kojarzyć się może z nielubianymi osobami, ale my skupiłyśmy się na wartościach płynących z czytelnictwa, umiejętnościach plastycznych dzieci i wartościach odżywczych tego warzywa. Podczas spotkania w bibliotece szkolnej, na które zaprosiła nas p. Wanda B., dzieci usłyszały w formie śpiewanej wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Ponadto, dzieci miały okazję bliżej zapoznać się z tym, jakże ważnym pod względem wartości odżywczych i leczniczych, warzywem. Oprócz walorów zdrowotnych, uczniowie zaznajomili się z metodami uprawy buraka, jego pochodzeniem, sposobami wykorzystania go w kuchni. Ćwiczenia i zadania, które z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały dzieci, rozwijały aktywne czytelnictwo i doskonaliły umiejętność czytania.  Na pamiątkę spotkania bibliotecznego, wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowankę, oczywiście buraka. 

                   Świetlica kontynuowała zagadnienie związane z burakiem poprzez zachęcanie dzieci do rozmów na temat buraczanych potraw oraz iście buraczanych dzieł plastycznych.

              J. Pietruczuk., Daria G., Wanda B.

                  

                  

            • I i II miejsce naszych uczniów w konkursie „Inwazja – obcy rośnie na moim podwórku”

            • Inwazyjne gatunki obce rozprzestrzeniane przez człowieka poza swoimi naturalnymi siedliskami stanowią jedno z największych zagrożeń dla bioróżnorodności. Wypierają rodzime-słabsze gatunki roślin oraz mogą przyczyniać się do wyginięcia niektórych gatunków zwierząt.

              „Inwazja – obcy rośnie na moim podwórku” pod takim hasłem przebiegał konkurs edukacyjny ogłoszony przez Nadleśnictwo Spychowo, skierowany do uczniów klas IV – VIII.

              Nasi uczniowie przystąpili do konkursu pod kierunkiem p. Doroty Piórkowskiej, p. Krzysztofa Żebrowskiego i przy ogromnym wsparciu Rodziców.

              Celem konkursu było wykonanie w grupach 2 – 4 osobowych inwentaryzacji roślin obcych i inwazyjnych występujących w najbliższym otoczeniu – podwórku, osiedlu, miejscowości.

              27 listopada 2020 roku odbyło się uroczyste podsumowanie. Większość prac wykonano w formie prezentacji multimedialnych. Komisja konkursowa przyznając nagrody, brała pod uwagę wartość badawczą, edukacyjną i estetyczną prac.

              Oto wyniki uczniów Szkoły Podstawowej w Jedwabnie:

              Kategoria klasy IV – VI

              • I miejsce: Celina Michalak, Zofia Zbylut

              Kategoria klasy VII – VIII

              • II miejsce: Antoni Michalak, Oliwia Gwardiak, Jakub Dąbrowski, Wiktoria Stempel


              Wielkie brawa dla uczniów naszej szkoły!!!

              Prezentacja naszych uczniów poniżej

              Klasa 4 - Rośliny inwazyjne.pdf

              Klasa 8 - Rośliny inwazyjne.pdf



    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Jedwabnie
      • Tel. 1. 89 621-30-78 Tel. 2. 89 621-30-21
      • ul. Polna 1 12-122 Jedwabno Poland
      • 89 621 30 17
      • poniedziałek – piątek 7:30 – 15:00
      • /ZSJEDWABNO/SkrytkaESP na ogólnopolskiej platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl)
      • Mariusz Dobrzyński zs.dyrektor@outlook.com Tel. 1. 89 621-30-78 Tel. 2. 89 621-30-21
      • Ewa Przychodzka wicedyrektor@zsjedwabno.pl Tel. 1. 89 621-30-78 Tel. 2. 89 621-30-21
      • Marzena Skulimowska-Kamola Tel. 1. 89 621-30-78 Tel. 2. 89 621-30-21
      • Jolanta Granoszewska Tel. 1. 89 621-30-78 (25) Tel. 2. 89 621-30-21 (25)
      • Marzena Wojciechowska Tel. 1. 89 621-30-78 (25) Tel. 2. 89 621-30-21 (25)
      • Tel. 1. 89 621-30-78 (24) Tel. 2. 89 621-30-21 (24)
      • Tel. 1. 89 621-30-78 (26) Tel. 2. 89 621-30-21 (26)
      • Tel. 1. 89 621-30-78 (27) Tel. 2. 89 621-30-21 (27)
      • Tel. 1. 89 621-30-78 (22) Tel. 2. 89 621-30-21 (22)
      • Anna Sojak tel. 89 621-36-14 e-mail: psycholog@zsjedwabno.pl
      • Justyna Dęby tel. 89 621-36-14 e-mail: j.deby@zsjedwabno.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych